Eesti tipptennisistid jõudsid kodusel ITFi turniiril finaali

Toimetas Mart Treial, 28. oktoober 2016

Tartus ITF 10 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Paf Open on konkurentsi jäänud kaks eestlast: Kenneth Raisma ja Vladimir Ivanov. Paarismängus jõudsid nad homsesse finaali. Üksikmängus võitlevad nad poolfinaali kohtade eest.Vladimir Ivanov jõudis veerandfinaali alistades 40 minutit kestnud mängus Oskar Lusti 6:0, 6:0. Veerandfinaalis tuleb tal vastamisi minna Andrea Bassoga (ATP 639), kes eile võitis otsustavas setis Karl Kiur Saart. Kaks aastat tagasi suvel Tallinnas on Ivanov ja Basso kohtunud ning siis võitis 23aastane itaallane.

Kenneth Raisma teise ringi vastaseks oli Mattias Siimar. Esimene sett kestis 25 minutit ja Raisma võitis kindlalt 6:1. Teist setti alustas paremini Siimar ja läks 3:1 juhtima. Raisma mängukindlus sellest kõikuma ei löönud ja tal õnnestus kohe servigeim tagasi murda. Järgmisel kolmel servigeimil lõi ta 8 ässa (mängus kokku 15) ja võitis ka teise seti 6:4. Raisma kohtub üksikmängu veerandfinaalis lätlase Krisjanis Stabinsiga (ATP 990), kes eile võitis üllatuslikult teise paigutusega venelast Ivan Nedelkot (ATP 385).Õhtu lõpetas paarismäng, kus Ivanov ja Raisma võistlesid finaalipääsu eest Krisjanis Stabinsi (LTA) ja Mark Whitehousega (GBR). Eestlastel õnnestus kohe esimene vastaste servigeim murda ja sellest piisas, et sett 6:4 võita.