35aastane Federer üritab rekordeid nihutada ja kihlveokontoreid pankrotti ajada

Henry Rull, 26. jaanuar 2017

„Ta oli nagu tehismees. 35aastaselt pole võimalik nii hästi liikuda!“ kiitis tenniselegend John McEnroe Austraalia lahtistel nelja parema hulka jõudnud Roger Federeri mängu veerandfinaalis. Maakera kuklapoolel on šveitslasel fantastiline võimalus võita viieaastase vaheaja järel suurturniir, mistõttu peaksid kihlveokontorid panustajatele maksma miljoneid.

Kaheksa parema hulgas kohtus maailma 17. reket Federer Mischa Zvereviga (ATP 50.), kes kukutas 1/8-finaalis esinumbri Andy Murray. Šotlase vastu tõi sakslasele võidu aktiivne võrku tungimine, mis pole tänapäeva tipptennises levinud stiil. Sama üritas Zverev teha ka Federeri vastu, kuid erinevalt Murray’st suutis maestro tema veidrustega edukalt toime tulla. Näiteks avaseti võitis ta kõigest 19 minutiga 6:1, järgmised veidi vaevalisemalt 7:5, 6:2.