VIDEOINTERVJUU | Cerli Sarv konfliktist maag Anzoriga: pidin pärast kleidi ära põletama, halb energia jäi sinna tugevalt sisse

Anu Saagim | Video: Rauno Vahtre; Hannes Dreimanis, 17. oktoober 2020
"Hommikusöök staariga" - Anu Saagim, Cerli Sarv

„Selgeltnägijate tuleproovis“ tuntuks saanud sensitiiv Cerli Sarv ehk Hing Fekeli on uue hooaja saatest mentorina osa võttes sattunud sõtta maag Anzoriga. „Olin ainult ühe korra Anzoriga kokku puutunud ja tajunud kohe ära, et ei saanud olla talle väga lähedal,“ viitab Cerli konfliktsetele energiatele. Oma eraelus on naine jõudnud aga lõpuks ometi suhteni täis sügavat rahu – just seda on ta ammu igatsenud.

Paar aastat tagasi selgeltnägijasaatest osa võttes oli Cerli trummar Marko Atso elukaaslane, just lahku läinud oma kaasast ja kahe lapse isast, raadiohääl Meelis Sarvest. Lahkuminek oli dramaatiline, kuid veelgi dramaatilisem oli 2019. aasta kevadel lahkuminek Markost. Vaid nädalaid hiljem tutvus Cerli Itaalia džässivirtuoosi Giuseppega. Armujoovastus kestis jõuludeni, siis tuli Hing Fekeli ellu saatuslik mees Austraaliast.

Vaata põnevat videot! 

Cerli, oleme NOA restoranis Viimsis, sinu lemmikkohas.

Viimsi on tõesti super koht! Siin ma nüüd pesitsen, oma pesakeses. Ei saa veel öelda, et päris oma kodus, vaid üüripinna peal. Aga Viimsi on mu südame võitnud! Meri oskab nii mõnusalt stressi maha tõmmata. Lihtsalt sujud lainetena siia Viimsisse. Energeetiliselt on Viimsi väga hea koht elamiseks. Pean Viimsi valda ja kõiki selle kodanikke samuti kiitma. Nad on mõnusalt kokkuhoidvad, hästi toredad, vastutulelikud ning seda just rasketel hetkedel. Minagi olen abi saamiseks pöördunud Viimsi valla poole. Tullakse vastu. Kui oled hädas, siis tee suu lahti ja küsi. 

Oled tegelikult Pärnu tüdruk. Kolisite koos Marko Atsoga Viimsis asuvasse kolmekorruselisse villasse, mis kunagi kuulus mafiooso Mihhail Gorbatšovile. Olid kohe alguses üsna skeptiline selle maja suhtes. 

Jah, see oli minu esimene taju majja sisenedes. Ütlesin kohe Markole, et seda kohta me ei saa endale lubada. Üks osa sellest oli kindlasti rahaline pool. Pole mõtet elada üle oma võimete. Aga mis peamine, mulle tuli kohe seal all köögis, esimesel korrusel info, et me läheme siin lahku. Minu esimese mehe Meelis Sarvega tundsin täpselt samamoodi, kui kolisime Pärnus Karusselli tänava majja. Mõlemad mehed on tahtnud just neid kohti või neid maju. Olen kahjuks nende soovidega kaasa läinud.

Marko tunnistas pärast teie lahkuminekut, et oleks pidanud sind selles kuulama.

Ka minu eksmehe Meelise soovitus oli, kui me tulime Markoga Viimsisse elama, et Marko kuulaks mind. Mingid asjad lihtsalt tulevad mulle kuskilt infona. Need on tegelikult õiged, seal ei ole mingit filtrit vahel. Isegi mitte enda mõtlemist, enda emotsiooni, see on puhas tõde.

EESTI MUUSIKAAUHINNAD 2015: Cerli Sarv, Marko Atso (TEET MALSROOS)

Miks mehed ei ole tahtnud sind kuulda võtta?

Ju nad on siis nii hirmsasti tahtnud oma asja. Ju siis on pidanud kõik ka nii minema.

Miks sa ise pole olnud konkreetsem ega ei öelnud?

Ma olen olnud pehme. Ma olengi sellise loomuga, sest mulle meeldib, kui mees on rahul ja õnnelik. Ma olen naine ja pehmo.

See viib lahkuminekuteni, samas ka uute kokkusaamisteni. Pöörded käivad sinu elus nii kähku.

Minu sees toimuvad kiired tervenemised. See tähendab, et hakkad ennast rohkem kuulama. Sa hakkad enda jõudu, väge, võimu, mis su sees on, rohkem tunnetama ja ise ennast tervendama. Väga paljudes suhetes on naised hästi vastuvõtlikud ja lähevad rohkem lendu. Energia võtab nad kaasa ja nad lubavad elul end juhtida. Mees hoiab üsna maad ligi. Tegelikult nii peakski olema. Aga kui kaasa ei tulda – näiteks mina lendan, aga mees ei tule kaasa, hoiab hästi maad ligi, siis tekib liiga pikk vahe. Tross enam ei veni. Sel juhul tuleb teha otsused. Mina lendasin edasi. Naised ongi otsustajad. Naised otsustavad suhet alustada ja naised otsustavad suhte lõpetada. 

Marko ja Cerli tormilise suhte alguse intervjuud loe siit: ÕL VIDEO | Selgeltnägija Cerli Sarv: raputasin kõik lahti ja mõtlesin vaid enda ellujäämise peale, kui eelmise suhte lõpetasin

Teie armastuse lugu Markoga oli põlemine suure leegiga ja kiiresti.

Olen hästi tänulik, sest meie armastusest sündis Ella Nora, kes on äge tegelane mu elus. Ta on täitsa müstika. Tütreke voolab minu energias. Ta on alles neljane, aga kuna ta on energeetiliselt nii hea vastuvõtja, tuleb mulle tema kaudu hästi palju puhtaid sõnumeid.

Marko Atso, Cerli Sarv ja nende tütar Ella Nora (Aldo Luud)

Kas temast tuleb vägev nõid?

Umbes kuus või seitse aastat tagasi käisin ühe teadjanaise juures. Lapsed olid mul tookord kaasas. Kui hakkasime lahkuma, siis ta vaatas minu poole ja küsis kolmanda lapse kohta. Ma ei olnud siis veel Markoga kohtunudki. Vastasin sellele naisele: "Jah, ma tean, see kolmas olen mina ise ja ma hakkan nüüd sündima." Minu kolmas laps, Ella Nora sündis minu sünnipäeval. See oli sõnum, et ma tean küll, et olin valmis enda sünniks. Kui nüüd tagantjärele mõtlen, siis imestan, kuidas need sõnumid täide lähevad. Ella Norast tuleb vägev tegelane.

Kuidas teil Markoga läbisaamine on?

Ella käib issi juures. Me suhtleme. Markol on ka üks uus silmarõõm. Soovin neile rõõmu, usaldust ja et neil kõik hästi läheks. Sama soovin ka ekskaasa Meelisele ja tema naisele. Elu peab jätkuma. Midagi ei tohi lõppeda. Lõpeb üks suhe, algab midagi muud. Marko on kindlasti praeguses suhtes palju teadlikum ja väga palju õppinud. Oleme üksteiselt õppinud. Ta oskab nüüd kindlasti olla palju parem mees.

Kas see mafiooso maja sai müüdud?

Ei. See on nüüd viimane, kust veel kinni hoitakse. Eks ta peab enne oma asjad ära lahendama ja siis tulevad ka ostjad. Markot hoitakse veel energeetiliselt seal kinni. Ta peab enda seest mingid asjad välja tervendama ja siis tulevad ka muutused. Mina üürisin korteri Viimsisse, Haabneeme alevikku.

Sa ei saanud justkui Viimsist lahti?

Ei, ei tahtnudki. Poeg Timmu käis siis Randvere koolis. Ta sai septembris kolmteist ja käib nüüd Viimsi koolis. Mulle on hästi oluline, et lapsed käiksid ise koolis. Ella Nora käib ise üle tee lasteaias. Tõukerattaga läheb ja tuleb. Ei ole mingit autodes vedamist. Väike värske õhk enne, kui kooli ja lasteaeda jõuavad. Vanim laps Eva Lola on kaheksateist ja käib viimases klassis Viimsi gümnaasiumis. Kõik on hästi lähedal, seega elan praegu super kohas.

Giuseppe Continenza (Erakogu)

Pärast Markost lahkuminekut leidsid enda kõrvale kiirelt toreda Itaalia mehe, andeka muusiku Giuseppe Continenza. Nüüdseks oled ka temast lahku läinud. Miks sellest midagi välja ei tulnud?

Kui pühkisin viimased pisarad pärast Markost lahkuminekut, tegin üles suure taotluse: „Inglid, saatke mulle hingevääriline armastus!“ Natuke isegi nagu teatraalne, ma ei uskunud sellesse. Siis järsku telefon pinises ja Giuseppe oli saatnud sõbrakutse. Mõtlesin, et ma ei oska ju inglise keelt. Viskasin telefoni laua teise nurka. Läks paar päeva mööda ja vaatasin, et ta annab endast jälle märku. Võtsin sõbrakutse vastu ja ta hakkas kohe kirjutama.

Giuseppe on Pescara muusikaülikoolis džässi ja kitarri õppejõud. Meie arm kestis pool aastat. See oli nii kihvt. Suhted võivad olla nii erinevad. Ma ei rääkinud isegi inglise keelt. Õppisin koolis saksa keelt ja seegi on ununenud, sest praktikat pole. Aga tema võttis minult ühe hirmu kohe ära – rääkida valesti keelt, mida sa ei oska. Ta lubas mul vigadega rääkida. Tahtis, et ma lihtsalt räägiks ja oleks.

Ta tuli siia külla ja meil oli tõesti tore. Tema kokkupuude minuga oli mingi hingedevaheline kokkulepe, sest ma just läksin Markost lahku ja tänu Giuseppele oli see üleminek õudselt pehme. Ta toetas ja tõstis mind. Inimene on ju sellises olukorras endasse usu kaotanud. Ei näe ennast enam ilusa ja toredana ja nii edasi. Tema tõstis mind taevasse. Itaalia mehed oskavad naisi tõsta. Ma ampsasin sellest marjast ja see oli hästi magus.

Mis edasi sai?

Ta käis siin kolm korda. Olime koos kümne päeva kaupa. Ma olin temaga alati aus. Selle leppisime alguses kohe kokku, et oleme omavahel ausad. Selle eest, mida mina temale andsin, oli ta mulle tohutult tänulik. Olin muusa ja tema looming läks õitsele. Mis kõige toredam, Giuseppe pani mind armastama džässi. Mulle tegelikult ei meeldinud džäss üldse. Nüüd naudin seda, meloodiline džäss on üks ilusamaid. 

Ta pani kõik oma tunded muusikasse. Jõuludeks ta enam ei tulnud, sest ma ütlesin, et ta ei tuleks. Tundsin, et meie hingedevaheline kokkulepe on sõlmitud ja tuleb edasi minna. Talle oli see väga raske. Raskem kui mulle. 

Siis ta ütles, et tahtis mulle jõuludeks kingituse teha. Ta tegi plaadi. Sinna sisse on selline muusika loodud ja kirjutatud, see on mega. See plaat jõudis Andrea Bocelli kätte ja ta võttis Giuseppega ühendust, ütles, et see on midagi nii erakordset. Tal pisarad voolasid. See on nii ilus, sest sinna on armastus pandud. 

Mis sinuga juhtus?

Ma ei takerdu kellessegi. Ma ei armasta inimest nii, et oman teda, vaid olen hästi tänulik kogemuse eest. Olen hästi tänulik, kui inimesed viiakse kokku mingitel ajahetkedel, kui nad üksteist väga vajavad. Aga ma tundsin, et nüüd on see muinasjutt lõppenud.

Loomulikult oli Giuseppel väga valus. Mul oli seda talle ka valus öelda. Aga ma tundsin, et nii on õige, tuleb edasi minna. Nüüd on sellest peaaegu üheksa kuud möödas. Täna saatis ta mulle pildi, et on küll leidnud enda kõrvale uue inimese, aga tema süda on ikkagi mind veel täis. Ta kirjutab mulle iga nädal. Uurib, kuidas mul läheb. Ta saadab mulle kogu aeg energiat. Küsib laste kohta, kas saan hakkama. Ta on hästi tore inimene.

Nüüd oled jällegi väga tulises suhtes, mängus on Tinder?

Jah. Mul käib kõik nii nagu pauk pähe. Mul oli jutuajamine ühe inimesega Tinderi teemal. Küsisin, miks sa seal kollad, sealt ei leia ju naisi. Ainult seiklusi. Olin väga skeptiline. Lõpuks sain aru, et kõige suuremad targutajad ja hinnangute andjad on need, kes ise mitte midagi ei tea. Läksin koju ja mõtlesin, et see ei olnud üldse mina, kes niiviisi rääkima peaks. Kui inimesele meeldib, siis mingu, tehku ja olgu. Mind hakkas see nii häirima, et kell kümme õhtul mõtlesin: kui ma sellest nii suuresti osa võtan ja ütlen, et see Tinder on jama, no mine koge ära siis! Kõva mutt! Tegin siis Tinderi. Tegin eksperimenti. See oli nii põnev!

Olin nii uus tinderdaja, et mul ei olnud kellegi käest abi ka küsida. Üks sõbranna mul on, kelle puhul aimasin, et ta seal käib. Küsisin temalt siis ääri-veeri nõu. Tema vastu, et kas mul on ikka kõik ülemisel korrusel korras. Ütles mulle, et ma teeks Facebooki lahti ja vastaks mõnele meestelt tulnud sõnumile. Mina keeldusin. Mingi asi tõmbas mind Tinderisse. Ei saanud enne magama ka jääda, kui Tinder tehtud. Nagu rase, kes tahab soolast ja magusat korraga.

Tegin ära selle Tinderi, aga ma ei teadnud, kuhu vajutada, ja kobamisi maksin kohe 12,99 eurot. Siis näed, kellele sina meeldid, kes on sulle pannud match'i (sobivus – toim). Ega ma seal ise surfanudki. Mul oli seal kahe päevaga 4000 meest, kes mind match'isidMaksin nõutud summa ära ja sain oma kausta.

Olin täiesti rabatud, kui julged on mehed. Mul on selle üle hea meel. Nad on tublid, et seal on. Keegi näitab, et ta on valmis riskima. Loomulikult tinderdab seal ka suhtes inimesi, aga see on igaühe oma asi. Vaatasin ühte pilti neli korda, ei saanud üldse edasi minna ja pidin panema match'i.

Kui kiiresti läks sellest hetkest, kui sa match'i panid, kuni hetkeni, kui te koos olite?

See oli eelmise aasta detsembris. 7. detsembril tegin Tinderi, 9. detsembril kohtusime ja 14. detsembril elasime koos.

Ühesõnaga ta tuli ja jäi.

Jah.

Nii mõnigi vangutab siinkohal pead. 

Igaühel on oma lugu ja see, et ma selle mehe pilti kuidagi eest ära ei saanud, sain temalt match'i ja siis ta kohe kirjutas ka mulle ja kutsus välja... Ma natuke ikka pelgasin ka. Aga kuna ta kirjutas, et käis just emaga kontserdil, siis mõtlesin, et ta on nii armas. Pidin riskima.

"Hommikusöök staariga" - Cerli Sarv (Hannes Dreimanis)

Said inimesega esimest korda kokku ja olete siiani koos. Varsti on aasta. Kas vasikavaimustus on mööda läinud?

Ei ole. Ma nii igatsesin sellist suhet, mis mul praegu on. Ma olin sellised paugud läbi elanud. Minu suhtes on sõnum, kus sõnatüveks on „rahu“, see on niivõrd hea. Tunnen ise, et olen suhte jaoks täiskasvanud. Olen valmis päriselt armastama. Näen, et ka teine inimene on valmis samasuguseks armastuseks. Oleme mõlemad 38. See küpsus, rahu, rahulikkus, rahuldatud olek. Just kõik see rahuga seotud on nii mõnus. Oleme praegu pere keskel ja lapsed on samuti kindlasti tänulikud, et ema ellu on rahu saabunud. See mees tuli kaugelt. Ta oli viis aastat Austraalias elanud, aga ta tuli ja jäi siia. Üks osasüüline on võib-olla koroona ka. Ta ei saanudki enam tagasi minna.

Nagu õnneliku lõpuga muinasutt.

Jah. Tal lapsi ei olnud, nüüd on naine kolme lapsega.

Võib-olla on neljaski tulekul?

Proovime praegused enne üles kasvatada. Tuleb inimene ja võtab lapsed nii enda omaks. See näitab ka armastuse poolt, mis ei ole sunnitud. Ta ise on niivõrd vaimustatud laste kasvatamisest ja nende eest hoolitsemisest. See on tohutult armas.

Müstika, nagu täht oleks taevast alla langenud.

Ema ütlebki „taeva kingitus“.

16. november 2019, etendus "Head tüdrukud nii ei tee" Tartus Alexela loomemajas. Külaliste seas oli ka möödunud hooaja selgeltnägijasaates tuntust kogunud Cerli Sarv ja "Selgeltnägijate tuleproovi" 2019. aasta võitja Anzor Odisharia (paremal). (Rauno Vahtre)

Sinu eraellu on rahu saabunud, aga sama seis pole sugugi uue hooaja „Selgeltnägijate tuleproovi“ saatega, kus taas osaled. Seekord on mentoriteks eelmiste hooaegade säravaimad osalejad, teiste seas šamaan Evald ja Gruusia maag Anzor. Kuulu järgi lahvatas saates tüli – tekkis vastasseis sinu ja Anzori vahel. Oled välimuselt õrn ja haavatav, kui sind aga marru ajada, läheb põrgu lahti. Mis juhtus? 

Ega minu hing ei kannata paljusid asju. Praegu olen end mõnusalt välja lülitanud. Ma ei pea tajudega tegelema, hing saab puhata. Aga kui pean ennast üles ergutama ehk siis lasen läbi hinge tajuda ja rääkida, siis tekivadki paljud kokkupõrked.

Seda juhtub ka saates. Me ei lähe ju sellistesse kohtadesse, kus on sünnipäevad, peod, toredad üritused. Viibime seal, kus on väga rasked energiad. Keerulised energiad. Nende kokkupõrked võivad tuua esile plahvatuslikke hetki, kus mu hing kohe tunneb, et miskit on valesti tehtud. Miks inimesed on valinud viisi nii elada? Selliseid inimesi ei tohiks ära kasutada. Mida mõned inimesed lubavad enda eludes luua, see on nii jõhker.

Mõnikord olen saates tõesti see ütleja. Tekib selline protestlik hingeväljendus. Ega minu hing ei tunne siin maailmas ennast kergelt, sest ümberringi on nii palju jõhkrust, kadedust, madalat energiat. Meil ei ole siin kerge elada. Samas peame oskama leida elus kergust, õnne ja rahu. Kuna olen avatud meelega, siis võib neid kokkupõrkeid tulla sellistes ekstreemsetes kohtades, kuhu meid on saadetes viidud.

Pingeseisundisse.

Jah.

Otsitaksegi konflikte, et ka teil omavahel tekiks vastasseis?

Ma ei usu, et konflikte pahatahtlikult otsitakse. Aga see, millele mina olen avatud, see energia tuleb minu seest. Kui ma lähen kohale, siis ma lähen elavaid hingesid aitama, et nad saaksid praegusest raskest seisundist üle ja eluga edasi minna. See on kindlasti minu missioon siin maailmas – elavate hingede hoidja, et neil oleks kergem.

Lõbusus, kõik toredus, isegi glamuur ja elu nautlemine – see on elus samuti väga oluline. See on elava hinge parema järje peale viimine. Me peame seda elu, mis meile antud, oskama nautida ka väikestes hetkedes. Me puutume kokku surmadega, madalamate energiatega. Ma tajun surnute kohalolekut, aga ma ei sekku sinna. Meil on kokkulepped, et mina ei sekku sinna ja nemad ei sekku minu ellu. Aga teispoolsuse toetus on mul olemas.

Mõned korrad on mul kindel tunne, et pean tulema kolme kuni nelja hinge aitama, kes on teispoolsuses. Ka "Selgeltnägijate tuleproovis" tunnen, et ainult mina saan sel hetkel seda seal teha ja ma pean selle ära kasutama. Ma võin puutuda kokku selliste energiatega. See on minu definitsioon heledate ja tumedate vahel, kes kasutab valgusenergiat ehk ta annab enda seest valgust, armastust, hoolivust ja toetust. See kõik tuleb enda seest. Selle vastand on see, et me võtame teise käest. Mõni inimene, kes sulle väga sügavalt silma vaatab, võib-olla püüab sind hüpnotiseerida. Siis ta saab sinult mingi väga vajaliku energia kätte.

Nad on väga osavad inimesed. Nad on sellega tegelenud sügavuti. Selline saab sinu energia kätte ja paneb selle sinna, kuhu tahab. Näiteks endale kogumiseks ja energia tõstmiseks. Aga sina jääd sõltuvaks temast. Tema on sinult tükikese ära võtnud. Sa justkui tunned, et ta aitas sind sel hetkel, sest ta paneb selle tüki kohale mingi teadmise sulle. Sa mõtled siis, et sul hakkas kergem, ja nii lähebki, aga sa jääd selle tükikese tõttu temast sõltuvaks.

Miks ma ütlen, et valgusenergiad, -jõud ja armastuse energia – see tuleb inimese enda seest ja tavaliselt kui sa kohtud nende inimestega, oled sa tõstetud ja hoitud. Sul on hea olla ja sa ei tunne, et kui häda on käes, siis sa pead tema juurde minema, sulle tegelikult piisab tema peale mõtlemisest. Sulle tuleb üks sõnum, et sa ei pea tema juurde minema, sest ta on sulle jaganud seda energiat ümberringi. Kahjuks ma ei saa saatest siin rohkem veel rääkida.

Aga teil on Anzoriga vastasseis?

Mis energiat tema kasutab ja mida mina kasutan, seal oli väike…

Arusaamatus?

Ei, seal oli konkreetne vastasseis, selliseid olukordi, mis seal saates oli, ei oleks pidanud olema. Aga ma ei tea, kuidas see kokku monteeritakse. See oli minule hoop. Ma läksin hästi avatuna sinna sisse ja see, mida ma seal kogesin... Võib-olla oli see mulle vajalik, sest ma ei teadnud, et ma olen nii tugev, kui seisan silmitsi sellise energiaga. Ma elu sees ei teadnud seda! See oli mulle vajalik. Nüüd olen sellest taastunud. Mu energia pandi kohe pärast salvestuste lõppu mõnusalt puhkama, end tervendama.

Võttel, kus see kõige hullem olukord tekkis, pidin pärast kleidi, mida seal kandsin, kahjuks ära põletama, sest halb energia jäi sinna väga tugevalt sisse. Ma ei saanud seda ühegi loitsuga ega ka muudmoodi välja. Ma armastan taaskasutust ja viin ka oma riided alati teisele ringile. Seekord ma seda teha ei saanud. Ma ei taha, et inimene, kes selle ostab, saab halva enda külge. 

HING FEKELI ehk Cerli Sarv (Tiina Kõrtsini)

Võib-olla ei tohikski nii kergekäeliselt taaskasutatud asju kanda? Neis võib olla halb energia?

Sa tunned selle halva energia ära. Siis ei tohigi kasutada. Sama on ka ehete või ükskõik mille muuga. Kui tunned, et miski on imelik, siis ära võta. 

Oodata on siis marulist saadet?

Kindlasti pole midagi sellist „Eesti selgeltnägijate tuleproovi“ hooaegadel kunagi varem olnud. Miks ma olin üldse nõus, kui TV3 helistas ja mind saatesse palus? Aga sellepärast, et inimesed tahavad rohkem teada enda vaimsest maailmast. Tahan neile rohkem näidata, mis see on. Kindlasti anda ka nõu, millega tegeleda ning millega mitte mingil juhul. 

Kas kohtades kus käisite, said inimesed ka reaalselt abi?

Jah, inimesed kirjutasid hiljem ja tänasid, et on saanud edasi minna. See on kõige olulisem selle saate juures.

Saade pole veel ekraanilegi jõudnud, aga juba levib kõlakas, et Eesti nõiad-selgeltnägijad tegid kambaka võõra ehk Gruusiast pärit maag Anzori vastu? 

Ei, me ei teinud mitte mingisugust kambakat. Me esindame seal ikkagi iseennast ja enda õpilast. Me eriti ei puutu omavahel kokkugi seal. Igaüks saab oma ülesanded. Me ei tea üldse, mis teised teevad. Näeme seda alles saates.

Kuidas Anzor sulle ikkagi tee peale ette jäi? 

Ma ütlen ainult, et vaadake saadet. Anu, meiegi oleme ju koos olnud – mina, sina, Kethi ja Anzor. Olin ainult ühe korra Anzoriga kokku puutunud, just teie üritusel, ja tajunud kohe ära, et ei saanud olla talle väga lähedal.

Keemiat siis ei olnud?

Pigem ma tajusin ära, et pean hoidma distantsi, ja ma saan aru, et ka tema tajus, et ta pidi minuga sama tegema. Mina vene keelt ei räägi ja omavahel me ei suhelnud.

Äkki üks on valge ja teine must nõid?

Kes mida teab. Mina ei tegele vere, peeglite, nugade ega muude selliste asjadega. Mida mina kõige rohkem kasutan, ongi avatus ja informatsioonitulv. Ma ei saanud näiteks minna nendesse tubadesse ja kohtadesse üle ukseläve, kus oli surm. Ma ei saanud, mind hoitakse kinni. Kui ma hooga läheksin, siis kukuksin kindlasti ninuli. Ma ei tohi minna kohtadesse, kus on madalamad energiad ehk surm. 

Ma räägin ära selle info, mis mulle tuleb ja mis juhtus, aga ma ei pea sinna platsile sorkima minema. Ma austan seda maailma ja austan ka seda, kes mind hoiab. Minu kõige suurem kaitse on usk sellesse, et ma olen hoitud. Inimesed, ärge laske enda väge madalamaks. Siis teete ennast kohe väiksemaks ja kaob ka kaitse ära.

Kuidas me lihtsurelikud teame, millist abi ja nõu vajame? Kust meie teame, kes on hea või kes on halb maag?

Ei saagi öelda, et mustad on alati halvad. Võib-olla mõnele sobibki see must maag või nõid, kes tegeleb riitustega. Ma ei saa öelda, et see oleks halb. Aga ma tunnen seda, et mina ei saa väga palju koos selliste energiatega olla. Meil on siin ümberringi igasuguseid energiatarbijaid. Jällegi, ma ei ütle, et üks on halb ja teine on hea, aga vahe on kindlasti väga suur. Inimesed näevad ise ka, kellega nad saavad olla ühes ruumis ja kellega mitte.

Kuidas jääda uut selgeltnägijate hooaega vaadates erapooletuks?

Inimene peab hakkama kasutama enda meeli. Mõnega on hea ja mõnega on halb. Kui tunned, et ühega on side parem, siis see ongi hea. Kui mõnega on hästi halb, siis hoia täitsa eemale. See on oma tajude kasutamine. Hakka ergastuma, hakka tunnetama – see tarkus, mis sinu seest tuleb, on kõige olulisem sinule endale. Seal saates on väga tarku inimesi, aga kõigi tarkus ei peagi olema sinu tarkus. Mingi hetk, lause või situatsioon võib inimest väga avada ja siis saadki aru, miks elus asjad nii on. See on oluline.

Hädas olevad inimesed kurdavad tihti: „Ta sõnus mu ära, tegi mingi maagia mu peale ja nüüd olen omadega puntras.“ On see päriselt võimalik või lihtsalt mingi sõnamulin?

Kui inimene on avatud ja sõnuja teab täpselt tema nõrka punkti, võib palju halba teha. Inimesed kasutavad tänapäeval nii negatiivseid sõnu ja lauseid teiste suunas – mõelge, mida see kõik teeb!

See siis mõjutab inimest?

Loomulikult, sest inimene elab enda sees kõik läbi. Vajutad natuke ühte nuppu ja inimene hakkab teistmoodi mõtlema. See, kuidas halva lausega võib noori ka teise ilma saata, on väga õudne. Ma olen väga õnnelik, et elasin ajastul, kus nutitelefone ja internetti polnud. 

Suhelge omavahel, see on nii oluline. Me jääme hästi lukku, sest kui meil on kogu maailm taskust võtta, siis ma ei jõuagi ema-isa, õe-vennaga suhelda. Taskus olev maailm hakkab sind juhtima.

Ka mind, kolme lapse ema, tõmbab sotsiaalmeedia. Seal on nii palju huvitavaid asju, et unustan end sinna. Mul on üks nipp, mis minu perele hästi meeldib. Tehke selliseid õhtusööke, kus te kustutate tuled ära. Telefonid ära, telekas kinni, küünlad põlema ja natuke ka muusikat. Tehke selline rahuhetk, kõik saavad oma asjadest rääkida. Ka lapsed vajavad seda, mitte ainult mees ja naine.

"Selgeltnägijate tuleproovi" uus hooaeg jõuab teleekraanidele 2021. aasta kevadel.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?