Elukaaslane avaldas 43aastaselt lahkunud Martin Kala surma põhjuse

Kroonika, 12. detsember 2020

26. novembril suri Pariisis kolumnist ja poliitikavaatleja Martin Kala, kes oli vaid 43aastane – surma põhjuseks oli südame seiskumine une pealt. Seda kinnitab tema elukaaslane, tippjuuksur David Mallett Kroonikale.

"Martin saadetakse viimsele teekonnale 14. detsembril Pariisi suurimalt, Père-Lachaise'i kalmistult. Ta kremeeritakse," lisab David.

Kas Martini tuhk ka samale kalmistule maetakse või hoopis tuuakse see Eestisse, pole veel teada. Seoses koroonapiirangutega on Prantsus­­maal lubatud kogunemistele ja matustele kuni 30 inimest, kuigi Martinit sooviks ära saata mitu korda suurem hulk sõpru üle terve ilma.

Refereeritud artikli täistekst Kroonikas. 

Père-Lachaise'i kalmistu on surnuaed Pariisi idaosas ning see on Pariisi linna suurim kalmistu. Kalmistu avati 1804. aastal ning see on oma nime saanud jesuiidi preestri ja Louis XIV pihiisa François de la Chaise'i järgi.

Eestlastest on kalmistule maetud Eduard Wiiralt ja Vladimir-Georg Karassev-Orgusaar. Välismaistest kuulsustest aga näiteks Honoré de Balzac, Oscar Wilde ja Jim Morrison. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?