Seisukoht | Ratas ja Hitleri punker

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 12. detsember 2020

Pärast seda, kui koolide ja kogu Ida-Viru sulgemisest sai kogu Eesti veel enne valitsuse pressikonverentsi teada hoopis peaministri sotsiaalmeediakontolt, hakkas peas kerima filmilint, kuidas selline otsus sündida võis. Mõni aeg tagasi tegi ilma film, kus naljameeste lemmikuks kerkis stseen oma punkris enesevalitsuse kaotanud ja räuskavast Hitlerist. Sotsiaalmeedia avarustes ringles arvukalt ümbertöötlusi, kus Hitleri suhu oli pandud mõne päevapoliitiline uudis. Näiteks: Hitler sai teada, et Reformierakond võitis valimised.

Kujutame nüüd ette Ratase olukorda. Ta istub kodus isolatsioonis ja tegelik elu läheb temast mööda. Ratas näeb-kuuleb, kuidas temast üle sõita tahetakse. Mitte ainult Tartu linnapea Klaas, vaid ka omast erakonnast Kõlvart kavatsevad valitsust kõrvale jättes kahe suurima linna koolid koju saata.

Kaane lööb sootuks pealt ära värske akadeemiku Krista Fischeri sotsiaalmeediapostitus, mis paljastas haridusministri vale, mis väitis nakatumise kordades tegelikust madalamaks ja ironiseeris valitsuse otsustusvõimetuse üle. Kas tõesti 21.sajandil ei tohi teadlane oma seisukohti välja öelda ja peaks tegelikke andmeid varjama? Kui ainult partei teab, kuidas asjad käivad, siis olemegi tagasi nõukaajas.

Isolatsioonis Ratas asub kui vaimses punkris, kus autoriteedi kadu haistev parteijuht sisevaenlast ennetades emotsioonide pealt äkkotsuseid langetab ja neid sotsiaalmeedia kaudu avaldab nagu Trump. Algklasside üllatuslik plaaniväline sulgemine näib aga ninanipsuna Kõlvartile ja Klaasile – kui tahtsite koolide sulgemist, siis tegelege ise pahaste lapsevanematega. Kirsina tordil palus hoopis Kõlvart valitsuse tekitatud olukorra pärast inimestelt vabandust.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?