Maailmakuulus režissöör suri Lätis koroonasse

Toimetas Triin Tael, 12. detsember 2020

Läti meedia teatas täna, et nimekas Lõuna-Korea režissöör Kim Ki-duk suri Lätis koroonaviiruse tüsistustesse. 20. detsembril saanuks ta 60aastaseks. 

Kurba uudist 59aastase tippkineasti („Kevad, suvi, sügis, talv... ja taas kevad“, "Samaaria tüdruk", "Vibu") surmast kinnitas Delfi.lv-le ArtDocFest/Riga juht Vitaly Mansky.

Läti meedia teatel saabus ohtrate tippauhindadega pärjatud Kim Ki-duk riiki 20. novembril, et soetada Jurmalasse maja. See oli väidetavalt vajalik samm elamisloa saamiseks. Kolleegid aga hakkasid muretsema, kui režissöör planeeritud kohtumistele ei saabunud, ning asusid teda kohalikest haiglatest otsima. Otsinguid muutsid keerukaks patsiendi privaatsust kaitsvad seadused. 

Väidetavalt suri Lõuna-Korea filmikuulsus haiglas täna öösel kell 1.20.

Uudist vahendanud Eesti Ekspress kirjutab, et režissöör saabus Lätisse läbi Sankt-Peterburi, olles enne viibinud Eestis. 8. oktoobril kohtus Kim Ki-duk kinos Artis oma filmi „Kevad, suvi, sügis, talv... ja taas kevad“ (2003) linastusel ka Eesti kinopublikuga. Kineast pidi seoses oma juubeliga osalema ka detsembrikuisel Artise retrospektiivil, mis on pühendatud tema külluslikule loomingule. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?