Top | Kirikusse vaktsiini järele

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 12. detsember 2020

President Ilves võrdles praegust Eesti valitsust keskaega meenutava Talibaniga – Jüri Ratase tegevus näikse seda kinnitavat, sest tema valitsus paneb koolid kinni, aga jätab kirikud lahti. Nii saavad kirikulised nakkust levitada. Nagu öeldi Balkanil, kus kaks kirikujuhti surid järjest koroonasse – jumal on meie vaktsiin. Keskerakond võib loota hääli ka vene valijalt ning Urmas Viilma käest toetust abieluküsitluseks.

Valitsus sörgib sabas

Jüri Ratas teatas koolide kinnipanekust peatselt pärast seda, kui Mihhail Kõlvart ja Urmas Klaas olid sama plaaniga välja tulnud. Ministrid Aab ja Kiik rääkisid veel eelmisel päeval, et koole kinni ei panda. Seega isegi Ratase enda erakonna ministrid ei vallanud infot ja tähtsad otsused tehakse üle nende pea. Rumalasse olukorda jäänud Aab ja Kiik pidid halva mängu juures tagantjärele head nägu tegema.

Mujal süstimine juba käib

Maailmas annavad riigid järjest heakskiidu koroonavaktsiinile ja alustavad riskirühmade kaitsesüstimist. EL ei kiirusta ning kavatseb rahulikult otsust vaagida uude aastasse välja. Siis hea vaadata, kuidas Suurbritannias ja ehk mujalgi süstimine edeneb ja kas sealsete katsejäneste peal esineb ka tagasilööke.

Kus on toetusmeetmed?

Uute piirangute astumisega kaasnes nagu tavaliselt nurin, kuidas valitsuse otsused on arusaamatud. Kinni pandud Ida-Viru puhul on see mõistetav, samuti kõrtside ja peokohtade puhul. Kuna piirang on ühiskonna huvides, peaks ka kahjude pool käsitlema solidaarsuspõhimõttest lähtuvalt. Kas on aga üllatav, et valitsus pole sellele veel mõelda jõudnudki, kui kogu aur on kulunud abielu teemal filosofeerimisele.

Tähetolmu riigikokku

Tähetolmu saatel saabus riigikokku armastust jagama sedapuhku Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Imre Sooäär. Edastatav sõnum ei kõnetanud vahelekarjujaid ega mikrofoni välja lülitanud EKRE spiikrit. Abieluküsitlejate seis muutus oluliselt  pinevamaks: kas sotsid hakkavad obstruktsiooniga tegelema või ei jõua eelnõu esimesest lugemisest üldse kaugemale.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?