Artti Aigro: üldiselt võib päevaga rahule jääda, aga lennumäe kiirus valmistab natuke raskusi

Mart Treial, 12. detsember 2020

Suusahüppaja Artti Aigro (21) hoiab Sloveenias Planicas toimuval lennumäe MMil avapäeva ehk kahe hüppe järel 28. kohta.

"Üldises pildis võib rahule jääda, pääsesin 30 sekka ja on võimalus ka homme võistlusest osa võtta ja sooritusi parandada," sõnas Aigro telefonitsi Õhtulehele tänase päeva kokkuvõtteks.

Ta lendas täna avavoorus 200,5 ja teises 196,5 meetrit. Eilses kvalifikatsioonis püstitas Aigro küll 211meetrise õhulennuga isikliku rekordi, kuid tema MMi pikkuselt teine õhulend on neljapäevase treeningu 201 meetrit. Ta nõustus, et pole veel sel nädalal Planicas korralikult lendama saanud.

"Ütleme nii, et tehniliselt on parandamisruumi. Lennumäe kiirus on kõvasti suurem kui hooaja alguse etappide mägedel on olnud, natuke raske on hooga kaasa saada. Asi jääb rohkem rütmi taha," märkis ta.

"Tõukepikkusele peab varu andma. Lennumäel ei saa kiiret tõuget rakendada (maakeeles tähendab see, et Aigro peab äratõuget varem alustama – M. T.)."

Suusahüppaja jutu ilmestamiseks: tänastel võistlushüpetel fikseeriti ta hoovõtukiirusteks 103,5 ja 103,4 km/h, Ruka MK-etapi viimasel võistluspäeval 84,7 ja 84,6 km/h.

Aigro hoidus ennustamast, kui pikk õhulend võiks tal hästi ajastatud tõuke korral jalas olla, ent avaldas lootust, et Kaarel Nurmsalule kuuluv Eesti rekord (213 meetrit) alistub homme.

Võistluspäev algab Eesti aja järgi kell 17.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?