LAPSTERRORISTID: 13aastane briti poiss sai käske Eestist

Toimetas Greete Kõrvits, 3. veebruar 2021

13aastasena oma vanaema talust äärmuslasi värvanud ja vägivaldsetest tegudest fantaseerinud poisike on Suurbritannia noorim terrorismisüüdistuse saanud inimene. Nooruk ise väidab, et üritas niisama lahe olla.

Neonatslikusse Feuerkrieg Divisioni (FKD) grupeeringusse kuulunud poiss kirjutas internetis, kuidas tahab „juute gaasitada ja homosid puua“. FKDst on Õhtulehes varemgi juttu olnud seoses selle juhtfiguuri, samuti 13aastase Eesti poisiga, kes kasutas hüüdnime Komandör ning kes sattus kapo huviorbiiti. „Komandöriga“ pidas poiss ka sidet, kinnitab kohus ning aitas teda uute liikmete otsimisel ja nende meelsuse kontrollimisel.

Briti poiss väidab, et üritas lihtsalt lahe olla. Tema kaitsja osutab, et vanaema talumajas elanud (ning selle aiakuurile natsliku sõnumi maalinud) poisil puudus vanemlik eeskuju, ta otsis lihtsalt ühtekuuluvustunnet ning ei mõelnud vägivaldseid fantaasiaid tõsiselt ei siis ega kindlasti mitte ka nüüd. Väidetavalt tahtis ta rühmitusest lahkuda. Prokuratuur aga vastas, et pole mingeid tõendeid, et poiss lahkuda kavatses. Kohus mõistiski praeguseks 16aastase poisi terrorismis süüdi ning otsustab karistuse järgmisel nädalal.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?