MA SULLE SIIN TEEN TAEKWONDO’D! Kõlvarti võitluskunstid ja Klandorfi korvpall neelavad sadu tuhandeid eurosid tallinlaste raha

Nils Niitra, 23. aprill 2021

Tallinna tänavuses linnaeelarves spordialaliitude toetuseks ette nähtud 270 000 eurost läheb 240 000 otse või kaudselt linnapea Mihhail Kõlvarti ja abilinnapea Kalle Klandorfiga seotud korvpallile ning võitluskunstidele, ent Tallinnal on veel üks põnev eelarverida – toetus esindusvõistkondadele. Selgub, et Eesti meistrivõistlustel viimasel kohal olev ja Klandorfi juhendatav korvpalliklubi Tallinna Kalev/TLÜ on Tallinna esindusvõistkond.

Kokku peab Tallinna linn Eesti kümnetest spordialaliitudest toetuse vääriliseks vaid seitset. Eesti korvpalliliit saab konkurentsitult suurima osa ehk 140 000 eurot, selle juhatusse kuulub Klandorf. Eesti poksiliit saab 30 000 eurot, selle juhatusse kuulub samuti Klandorf, kes on ka liidu president. Eesti taekwondo-liidule, mille president on Kõlvart, annab linn 30 000 eurot ja Eesti võitlusspordi ühendus, mille endine juhatuse esimees on Kõlvart, saab 15 000 eurot. Ent 25 000 eurot kukub ka Eesti kickboxing'u-föderatsioonile ning pole saladus, et Kõlvart on ka selle alaga tegelnud. Üle jääb tagasihoidlik 30 000 eurot, millest 20 000 läheb suusaliidule ja 10 000 invaspordiliidule. Niisiis on neli seitsmest raha saavast alaliidust seotud kellegi löömisega. Ainuüksi need kaks alaliitu, mille juhatuses on Klandorf, saavad endale 63 protsenti kogu meepotist. Kõlvartile südamelähedaste alade osa on sellega võrreldes tagasihoidlikud 26 protsenti.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?