Tanel Visnapi imeline MM: kaks kulda, kaks võimsat võistluste rekordit ja pronks

Mihkel Talivee, 30. august 2021

Tanel Visnap tuli Poola Lubnilisse kurtide kergejõustiku MMile väga ambitsioonika plaaniga, ent võistlus kujunes loodetust veelgi edukamaks. Sportlase saldoks jäi kolm medalit, millest kaks kuldsed ning kaks võistluste rekordit. Seejuures sugugi kaugele ei jäänud ka kolmas maailmameistritiitel: eestlane hüppas kaugust täpselt seitse meetrit, võitjale läks üheksa sentimeetri võrra parem tulemus.

Eile pani ta oma võistlusele punkti 200 m jooksu finaaliga, kus võitis kuldmedali ajaga 21,46, mis on uueks MMi rekordiks. Tihe programm — Visnap tegi viie päeva jooksul üheksa võistlusstarti — oli küll kurnav, kuid sportlane nautis võistlemist täiel rinnal. Järgmised sihid on paigas: 2022. aastal toimuvad kurtide olümpiamängud, kust Valgast pärit kergejõustiklane tahab kuldmedalit võita. Lisaks on silmapiiril 100 m distantsi Euroopa rekord 10,51.