MIS SAAB CHELSEAST? Venemaa oligarhi Roman Abramovitši kohal hõljuvad tumedad pilved, aga ta aitab Ukrainas rahu leida

Rasmus Voolaid, 28. veebruar 2022

Pühapäeva õhtul Inglismaa liigakarika finaalis Liverpoolilt saadud kaotus pole Chelsea jaoks viimaste päevade jooksul isegi kõige põnevamaks uudiseks. Kui natuke (palju) liialdada, siis tuleb muret tunda klubi püsimajäämise pärast. Seoses Venemaa - Ukraina sõjaga on kõrgendatud tähelepanu all ka Roman Abramovitš, kes aitab aga omalt poolt kaasa, et Ukrainas taas rahu valitseks.

Viimati oli Chelsea majanduslikes raskustes 19 kevadet tagasi, kui mindi Inglismaa liiga viimasele voorule vastu olukorras, kus oli vaja Liverpooliga vähemalt viiki mängida. See õnnestus. Sami Hyypiä viis küll külalised 11. minutil juhtima, aga Marcel Desailly viigistas kaks minutit hiljem ja Jesper Gronkjaeri 27. minuti tabamus tõi Chelseale 2 : 1 võidu. Klubi pääses meistrite liigasse ja see pidanuks kõige suuremad rahalised mured ära katma. Kuus nädalat hiljem oli seis siiski täbar ja siis kerkis pildile keegi Roman Abramovitš.