Seitsme mehega Pärnu surus tartlased põlvili ja asus finaalseeriat üks-null juhtima

Kaspar Koort, 21. mai 2022

Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria avamängus alistas Pärnu Sadam pilgeni täis kodusaalis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ja asus kolme võiduni peetavat seeriat üks-null juhtima. Seejuures jäid pärnakad juba esimesetel minutitel vigastuse tõttu ilma ühest oma liidermängijast Alterique Gilbertist.

Kohtumine algas ladusalt ja mõlemapoolsete korvidega. Pärast Tartu ääremängija Emmanuel Wembi korvi juhtis külalismeeskond 9 : 6, kuid siis kukkus nende mängujoonis korraga totaalselt kokku. Ridamisi patustati pallikaotustega, pärnakad realiseerid aga nii kiirrünnakuid kui salvasid ka kolmestega ning korraldasid 15 : 0 vahespurdi, tänu millele asusid juhtima 21 : 9. Seejuures oli veerandi keskel saanud vigastada pärnakate üks ohtlikumaid mehi Alterique Gilbert, kes enam platsile ei naasnudki, samuti pidid väljakuperemehed hakkama saama Mihkel Kirveseta, kes oli mängu eel haigestunud. Gilberti vigastuse järel kasutas Pärnu peatreener Heiko Rannula vaid seitset mängijat.