MILLINE LÕPPLAHENDUS! City ronis võimatuna tundunud seisust välja ning napsas Liverpooli eest meistritiitli

Mihkel Talivee, 23. mai 2022

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga viimases voorus tundus, et Liverpooli legend Steven Gerrard võib tõepoolest oma kunagisele koduklubile lõpuks meistritiitli tuua. Praegune Aston Villa peatreener läks oma meeskonnaga võõral väljakul Manchester City vastu 68. minutiks 2 : 0 juhtima – ehk sel hetkel piisanuks Liverpoolile tšempioniteks tulekuks koduplatsil Wolverhamtpon Wanderersi alistamisest.

Ent Jürgen Klopi hoolealused olid liigatabelis kümnendal kohal asuva vastasega püstihädas. Nad jäid juba teisel minutil 0 : 1 taha ning kuigi Sadio Mane tabamusest suudeti viigistada, mindi poolajapausile viigiseisus. Sellest tiitliks ei piisanud – välja arvatud juhul, kui Aston Villal õnnestub alistada City vähemalt seitsme väravaga. Ent seda oli mõistagi Gerrardilt palju paluda.