Kaspar Koort, 24. mai 2022

Eesti korvpallimeistrivõistluste finaalseeria jätkus Tartu ülikoolis spordihoones täismaja ehk 2500 pealtvaataja silmade ees. Pärnu Sadam pääses selles mängus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vastu juhtima vaid korra, ent sellest ka piisas: Andris Misters tabas 15 sekundit enne normaalaja lõppu kolmese ja tõi pärnakatele 69 : 68 võidu.

Kui Pärnus peetud esimeses kohtumises jäid tartlased kohe esimesel veerandajal suurde kaotusseisu ja sellest lõpuks end välja vinnata ei suutnudki, siis sedakorda taheti nähtavasti ise pärnakatele avaveerandiga koht kätte näidata. Kiired korvid Braxton Hugginsilt, Oleksandr Kovliarilt, Emmanuel Wembilt ja Adomas Drungilaselt ja Pärnu peatreeneril Heiko Rannulal ei jäänud muud üle, kui pooleteise minutise mängu järel võtta esimest korda aeg maha.