Vägevas hoos maailma esireket ei jätnud Prantsuse lahtistel Ameerika imelapsele mingit võimalust

Mihkel Talivee, 6. juuni 2022

Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste naiste üksikmängu finaali võitis maailma esireket Iga Swiatek. Ta alistas tund ja kümme minutit kestnud matšis 18aastase ameeriklanna Coco Gauffi (WTA 23.) tulemusega 6 : 1, 6 : 3.

USA talent alustas kohtumist oma pallingul närviliselt: ta jäi pärast topeltviga 0 : 30 kaotusseisu. Swiatek suutis selle ära kasutada ning vastase serv murda. Poolatar ei alustanud seejärel ka ise servimist kõige paremini, kuid sai hiljem teises geimis kirja ässa ning hoidis enda pallingut. Kolmandas geimis pääses maailma esinumber 40 : 15 juhtima, omas lõpuks kokku nelja murdepalli, millest kasutas viimase ka ära – 3 : 0.