KERGEJÕUSTIKU-MM | Jamaika välejalg jätkas oma fenomenaalset seeriat, Alekna poeg andis tormihoiatuse

Kaspar Koort, 19. juuli 2022

Kergejõustiku-MMi kolmandal võistluspäeval jagati välja seitse medalikomplekti. Suurima aupaiste pälvis Jamaika spirindiäss Shelly-Ann Fraser-Pryce, kes võitis naiste 100 meetri jooksus karjääri viienda individuaalse, kuid kokku kümnenda MM-kulla.

Aga kõigest järgemööda. Esmalt tulid Oregoni maanteid mõõtma mehed-maratonijooksjad ning kuldmedali võttis endale etiooplane Tamirat Tola, seda uut MMi rekordit tähistava ajaga 2:05.36. Tolale tõi võidu sisuliselt soolojooks: kümmenkond kilomeetrit enne finišit näitas ta ülejäänutele kandu ja läinud ta oligi. Hõbemedali võitis Tola kaasmaalane Mosinet Geremew (2:06.45) ja pronksi sai kaela Belgia esindaja Bashir Abdi (2:06.49).