ÕL MILANOS | Sokk ja Vene analüüsivad mängulõppe: kes on need noored, kellele jätta viimane vise?

Rasmus Voolaid, Milano, 5. september 2022

Eesti korvpallikoondis pole tiitlivõistlustel just liiga tihe külaline. Sel sajandil oleme EMidel mänginud täpselt kümme kohtumist, millest võidetud on üks. Kaotuste seas on aga ka kaks seesugust, kus mäng oli juba peaaegu võidetud. Neis mõlemas olid osalisteks ka Sten Sokk ja Siim-Sander Vene.

Eesti esimeseks vastaseks tänavusel EMil oli Itaalia ja võis aimata, et nende vastu pole lihtne. Vastu tuligi võtta kindel 62 : 83 kaotus. Teises matšis Ukraina vastu loodeti aga võitu – seda nõudis juba ka tabeliseis –, kuid 39 minutit juhtinud Eesti lasi viimasel minutil Ukraina ette. Tasuks 73 : 74 kaotus. Valus! Teist EMi järjest andis Eesti lõpuga vägagi võidetava mängu käest ära. Ukraina pääses esimest, ainsat ja viimast korda juhtima 55 sekundit enne lõppu, aga Kristian Kullamäe eksis kahel korral ja enam vastust ei olnud.