VIDEO | 19aastane hispaanlane tuli USA lahtiste tšempioniks ning püstitas ajaloolise rekordi

Mihkel Talivee, 13. september 2022

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel triumfeeris meeste üksikmängus Carlos Alcaraz, kes alistas finaalmatšis Norra konkurendi Casper Ruudi tulemusega 6 : 4, 2 : 6, 7 : 6(1), 6 : 3. Lisaks slämmiturniiri võidule oli kaalul ka maailma esireketi koht, mille sai endale aegade noorima mängijana ja esimese teismelisena 19aastane hispaanlane.

Alcaraz, kes oli nii neljandas ringis, veerand- kui ka poolfinaalis teeninud võidu viiesetilise mängu järel, alustas finaali hästi ning sai kolmandas geimis hakkama servimurdega, minnes 2 : 1 juhtima. Oma pallingul ei loovutanud ta avasetis ühtegi geimi ning võitis selle 6 : 4.