Fakt teadust päevas: kas absoluutne kuulmine on supervõime?
Vastus: absoluutne kuulmine ei ole supervõime, vaid mäluga seotud kuulmistaju eripära, mida esineb lisaks inimesele ka teistel loomaliikidel. Kõigil muusikutel ei ole absoluutset kuulmist ja teatud olukordades võib absoluutne kuulmine olla muusikutöös ka segav.
Absoluutseks kuulmiseks nimetatakse võimet ilma abivahenditeta ära tunda või tekitada konkreetseid noote, nagu klaveril ettemängitud hääletusnoot või helihark. Mingil hetkel oma elus on inimene helikõrguse sellisel viisil „ära õppinud“ ehk heliline mälujälg on talletunud koos vastava noodinimega. Muusiku töös võib absoluutsest kuulmisest olla palju abi, kuid mõnes olukorras – näiteks kui dirigent palub kooril laulda mõnda teost pool tooni madalamalt – võib see tekitada raskusi, sest absoluutse kuulmisega inimese jaoks muutub sellega kogu muusikateose identiteet, see kõlab nende jaoks valesti, samas kui tavalise ehk relatiivse kuulmisega inimesed ei sellist vastuolu ei taju.
Absoluutse kuulmise taga on mitu faktorit, näiteks muusikaõpingutega alustamise vanus ja pilliharjutamise intensiivsus. Oluline näib olevat ka geneetiline eelsoodumus, sest absoluutne kuulmine esineb tihti perekonniti. Samuti on mõnes geograafilises piirkonnas elavatel inimestel absoluutne kuulmine, eriti kui seal räägitakse toonikeelt (nt mandariini keel), kus sõnade tähendus oleneb helikõrgusest ja intonatsiooni suunast.