VAIMNE TERVIS | Kätlin Konstabel: kuidas end päriselt rohkem armastada, nii et ka kasu oleks
Uue aasta lubaduste andmiste kunstist räägitakse aasta lõppedes ja uue alates üksjagu. Tuntuimad teemadki on teada. Tahetakse rohkem liikuda, tervislikumalt süüa ja rahaasjad paremas korras pidada. Teadlikkus vaimse tervise tähtsusest paneb tihtipeale inimesi andma endale ka selles vallas lubadusi. Pettumistunde vältimiseks tasuks aga silmas pidada mõnda lihtsat põhimõtet.
Esimene ja tegelikult kulunud-klassikaline eesmärkide seadmise nipp on olla konkreetne. Kui füüsilist vormi on võib-olla lihtsam mõõdetavaks muuta (teen nii- ja niimitu kätekõverdust või jooksen poolmaratoni kiiremini kui eelmisel aastal), siis vaimses heaolus tundub konkreetsuse saavutamine keerulisem.
Sageli räägitakse sellest, et vaimse heaolu mõttes tasub sotsiaalmeedia kasutust piirata. Muutuse jaoks plaani tehes on aga vaja vaadata detaile, sest igaühe murekohad on erinevad. Kellel kurdavad pereliikmed, et miks sa suhtled kogu aeg muu maailmaga ja mitte meiega siin kodus. Kellel on tunne, et tööl saaks paremini keskenduda, kui vähem Instagrami uurida. Teisel on hoopis häda sellega, et keevalisevõitu loomus ajab sotsmeedias suvalistel teemal teistega vaidlema ja tuju on sellest pikaks ajaks sant.