Sport | Korvpall

7 VÕTIT | BC Kalev/Cramo jõudis Unicsi vastu lisaajani, kuid ikkagi kaotas

1
Ville Arike, 29. märts 2016

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond võõrustas VTB Ühisliigas teisel kohal asuvat Kaasani Unicsit, võitles välja lisaaja, kuid pidi ikkagi vastu võtma 84:89 kaotuse. Teeme kokkuvõtte olulisimast!

1. Mis otsustas mängu saatuse?

Unicsi kõrgem mänguklass ja õnnestunum tegutsemine lisaajal. Kalev tegutses pärast väikest alguse kohmetust hästi, võites esimese veerandi 19:16 ning juhtides veel neli minutit enne suurt vaheaega 30:28. Seejärel aga viskasid Unicsi mängijad järjest rasked visked sisse ja kalevlased samasugused visked mööda ning külalised tegid 11:0 spurdi. Saavutatud hoo pealt tabas Venemaa koondislane Anton Ponkrašov ka poolaja viimasel sekundil 10 meetrilt lauapõrkega kolmese... Puhkama mindi külaliste eduseisul 45:35. Teisel poolajal hoidis Unics pidevalt initsiatiivi, kuni lõpu eel viskas Kalev äkitselt seisult 66:73 üheksa punkti järjest ja läks ette. Paraku ei suudetud seisul 75:75 kümne sekundiga viimast rünnakut realiseerida ja lisaaeg kuulus juba külalistele...