×
Arvamus

Süstlavahetus Eesti moodi

8
Risto Kask, Põhja-Tallinna elanik ja lapsevanem, 21. juuli 2016

Süstlavahetuspunkti sulgemine Erika tänaval ning selle kolimine uude asukohta on olnud teemaks viimased kolm kuud. Kui algselt olid linnajuhid teemaga pildis kui heategijad ja elanike soovide eest võitlejad, on teema areng kütnud vahepealsel ajal üles uusi kirgi ja tuska. Põhjatallinlasi on haaranud narkomaanikompleks ja hirm kõige ees, mis puudutab süstlaid ja nõelu.

Mitmed elanikud on välja öelnud, et oma kodu lähedusse nad sellist institutsiooni ei soovi ning mõne aja eest ilmus uudis enam kui 1000 inimese kohta, kes uue süstlavahetuspunkti asukoha vastu protesteerisid. Linna tegevuse pidurdamiseks on vaidlustatud linna otsuseid ning vankrit mõttevahetuses õiguskaitseorganitega on kutsutud vedama mõjukad vandeadvokaadid.

Mis on kogu selle tegevuse eesmärk? Arusaadavatel põhjustel võib eeldada, et narkomaania üldiselt on Eesti ühiskonnas tabuteema. Saame tihti meedia vahendusel lugeda järjekordsetest narkosurmadest, kaklustest, tänaval pildi kaotanud sõltlastest, lärmavatest naabritest ja isegi mänguväljakul vedelevatest süstaldest. Jah, justnimelt! Mänguväljakutel vedelevatest süstaldest.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?