Hispaania korvpallurid kindlustasid edasipääsu, Brasiilia lükati play-off'ist välja

Toimetas Ville Arike, 16. august 2016

Rio olümpia korvpalliturniiril selgusid pärast Hispaania 92:73 edu Argentiina üle kõik veerandfinalistid. B-alagrupist jätkavad lisaks nimetatutele veel Leedu ja Horvaatia, kel viimase vooru omavaheline mäng veel ees.

Päeva avamängus oli Brasiilia alistanud Nigeeria 86:69 ja see seadis hispaanlased karmi valiku ette: võit viib edasi, kaotus jätab igal juhul viiendaks ja medalimängudelt välja. Poolteist esimest minutit kuulusid Argentiinale 8:0, kuid edasine oli üksainus Euroopa meistri pidu. Nad vastasid 22:3 (!) spurdiga ja võitsid avaveerandi 25:15. Poolaeg lõppes 48:35 ning pärast vaheaega kruviti paari minutiga vahe 20 silmale. Lõunaameeriklastel polnud enam jaksu seda tagasi mängida.