×
Melu | Elu

"Ester Mägi on olnud kogu aeg meie muusikamaailma üks säravamaid pärle!"

0
Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2017

"Meil on see häda, et erinevalt Inglismaast pole meil kombeks kedagi ristida rüütliks. Usun, et proua Ester Mägi vääriks rüütlitiitlit otsemaid," ütleb organist, pedagoog ja helilooja Andres Uibo , kes astus eile Niguliste kirikus Ester Mägi 95. sünnipäeva puhul toimunud juubelikontserdil teiste seas üles. 

"Ma ei räägigi muusikast, eilne juubilar oleks rüütlitiitli välja teeninud ka oma olemise, daamilikkuse ja intelligentsi tõttu," ütleb Andres Uibo. "Ta on olnud seda kogu aeg – meie muusikamaailma üks säravamaid pärle!" Uibo ütleb, et tema side Estriga on olnud üsna otsene. "Mul on olnud au esitada esimest korda vähemalt kümmekonda Mägi teost orelile. Nende hulgas oli minu meelest kõige huvitavam kontsert orelile ja klavessiinile." Uibo lisab, et neid huvitavaid palasid, kus oreli paariliseks mõni teine instrument, on teisigi.

"Minu tagasihoidlik austus Ester Mägi vastu väljendub selleski, et olen viinud tema teoseid kõikjale üle maailma, kus aga vähegi esinenud olen. Umbes kuu aega tagasi andsin peaaegu Mägi täiskontserdi Maltal. Mitte ammu toimusid sellised ka Iisraelis ja Itaalias." 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?