Austraalias langesid mõlemad maailma esireketid enne veerandfinaale konkurentsist!

Ott Järvela, 23. jaanuar 2017

Austraalia lahtistel tennise meistrivõistlustel ei jõudnud ei meeste ega naiste maailma esireket veerandfinaali, sest nii Andy Murray (Suurbritannia) kui ka Angelique Kerber (Saksamaa) kaotasid kaheksandikfinaalis asetamata vastasele.

Murray jäi alla maailma 50. reketil Mischa Zverevile (Saksamaa) 5:7, 7:5, 2:6, 4:6. Austraalia lahtiste veerandfinaalid mängiti šotlase osaluseta viimati 2009. aastal ning kaotuse muudab veelgi valusamaks tõik, et pärast tiitlikaitsja Novak Djokovici šokk-kaotust teises ringis oli Austraalias viis korda finaalis mänginud, aga mitte kordagi tiitli võitnud Murray tõusnud turniiri suursoosikuks.