×
Uudised | Eesti uudised

Siim Kallase endine nõunik sai ­karistada elektrivarguse eest

36
Arvo Uustalu, 21. aprill 2017

Tartu maakohus määras elektrivarguse eest kolmekuulise tingimisi vanglakaristuse Terko Jakobsonile, kes noore majandustudengina nõustas sajandivahetusel rahandusministrina töötanud Siim Kallast.

Jakobsoni töine elu algas lennukalt. Maakohtu otsust oodates rääkis ta Õhtulehele, et keskkooli lõpetamise järel seisis ta valiku ees, kas minna õppima Otsa kooli muusikat või hoopis majandust, mis näis tulevikku silmas pidades tulusam. Valik langeski majanduse kasuks, millest tõepoolest peaaegu kohe kasu oli. Noor mees nõustas juba tudengina toonast rahandusministrit Siim Kallast ja hiljem Tallinna linnapead Tõnis Paltsu.

Valus kukkumine tuli 2005. aasta sügisel, kui Palts vabastas ametist kõik linnavalitsuse poliitilised nõunikud. Kümne ametist vabastatud ametniku hulgas oli rahandusnõunik Jakobson ning ka abilinnapea nõunik Tarmo Lausing, kes poliitredelil tõusis hiljem Tallinna linnavolikogu aseesimeheks. Jakobsonil nii hästi ei läinud. 2007. aastal osales ta 30aastasena «Mantlipärija» saates, kus kasiinoärimees Armin Karu oma firmasse tippjuhti otsis. Pärast seda ei ole Jakobsonist kippu ega kõppu kuulda olnud.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?