×
Melu | Elu

Henrik Kalmet lahkub Linnateatrist – teatrirahva väitel on põhjuseks vastasseis Elmo Nüganeniga

20
Õhtuleht.ee, 21. aprill 2017

Näitleja Henrik Kalmet kinnitas eile õhtul «Aktuaalses kaameras», et esitas Tallinna Linnateatrile lahkumisavalduse. «Kedagi pole selleks sunnitud, see on minu isiklik otsus ja see ei tähenda, et minu koostöö linnateatriga lõpeks,» ütles Kalmet ühisavalduses, mille tegi koos peanäitejuht Elmo Nüganeniga. Ometi väidab mitu teatriinimest, et Kalmet lahkub vastasseisu tõttu Nüganeniga. 

Nädala eest Postimehele antud intervjuus ütles Henrik Kalmet, et linnateater on jõudnud staadiumisse, kus oleks õige vaadata peeglisse. «Mina ei ütle Elmole nägemist või et ta ei võiks lavastada, kuid kui maailm on muutunud, siis tuleb sellele ka reageerida,» tõdes Kalmet. Ta ütles, et ajad on muutlikud ja linnateatri praegune bränd too publikut saali igavesti.

Kalmet on sama mõtet väljendanud varemgi. Möödunud aasta märtsis ütles näitleja saates «Ringvaade» Marko Reikopile, et linnateatri suurimaks probleemiks võib saada see, et kiituste peale muututakse laisaks. «Võib juhtuda, et mingil hetkel on imago tugevam kui sisu, mis tegelikult olemas on.»

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?