×
Uudised | Eesti uudised

GALERII | Soome 100. sünnipäev rüütas Eesti vennasriigi lipuvärvidesse

0
Maarit Stepanov, Denes Kattago, Asso Ladva, 7. detsember 2017

Vennasriigi 100. sünnipäeva tähistamiseks värvusid eile õhtul Soome lipu värvidesse Stenbocki maja, Vanemuise teater ja veel nii mõnigi hoone. Rääkimata muudest lippudest, mis lehvisid mastides, Tartu Raekoja platsil või sootuks koorilauljate käes, kes olid juba hommikul koondunud õnnitlemiseks Soome saatkonna hoovi Tallinnas.

„Andke toon!“ hüüab sajaliikmelise koori ette astunud dirigent Aarne Saluveer eile hommikul Soome saatkonna hoovis. Kostab Eesti hümnile omane trompetite heli, kuid „Mu isamaa“ asemel kõlavad sõnad „Oi maamme, Suomi, synnyinmaa!“ Laul lõpeb sama kiirelt, kui see algab – tegu on kiire prooviga telepildis edastatavate sünnipäevasoovide saatmiseks, mida näidakse nii Soomes kui ka Eestis.

Lauljad ja ministrid kohendavad veel viimseid hetki salle ja lippe, teletöötajad veavad kiirustades juhtmeid ja sätivad kaameraid. „Vaadake, et teil ikka lint sees oleks!“ hüüatab peaminister Jüri Ratas, kui üks helimeestest on teada andnud, et mikrofon on suunatud Soome poole ehk lauljatest eemale.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?