×
Sport | Jalgpall

Rahaliselt pole FCI Levadia mingi superklubi. Aga mänguliselt?

1
Mart Treial, 16. aprill 2018

Kui FC Infoneti ja FC Levadia esindusmeeskonnad sügisel ühinesid, läks omavoliliselt liikvele mõiste „superklubi“. Rahaliselt midagi niisugust ei sündinud (eelarve jäi sisuliselt samaks), kuid palliplatsil... ütleme nii, et meistriliiga esimene ring* serblase Aleksandar Rogici juhendamisel oli muljetavaldav.

Jah, tabelis ilutseb kaheksa mängu järel nii Levadia kui ka Nõmme Kalju nime taga 20 punkti. Jah, omavahel lepiti 2:2 viiki. Aga kui vutifilosoofide armastatud ütelusel „rünnak võidab matše, kaitse tiitleid“ mingigi tõepõhi all on, siis juhtigem tähelepanu faktile, et senimaani on Levadia mõlemas kategoorias liiga parim. Rõhk sõnal „senimaani“, sest hooaeg on alles poisike ja jõuvahekorrad võivad veel seitse korda muutuda. Aga ei pruugi.

Igatahes, Levadia ründeosakond eesotsas Roman Debelko ja Nikita Andrejeviga on tootnud juba 29 väravat (neist 12 tabeli ülemise poole satsidele ehk Kaljule, Florale, Tartu Tammekale ja Narva Transile). Kaljul on nood arvud vastavalt 27 ja 7, Floral 21 ja 1 (Tammekaga pole mängitud), ülejäänutel märgatavalt vähem.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?