Venus Williamsi alistanud Anett Kontaveit kasvatab üha enesekindlust

Ville Arike, 7. mai 2018

Aastat krobeliselt alustanud Anett Kontaveit murdis end üle-eelmisel nädalal Stuttgartis poolfinaali ja see aitas tema mängu paisu tagant valla. Laupäeval langes Madridi turniiri avaringis ka seitsmekordne Suure slämmi turniiride võitja Venus Williams - tulemuseks 3:6, 6:3, 6:2.

Pärast kaotatud avasetti suutis Kontaveit teises setis seisul 2:1 haarata oma esimese servimurdega initsiatiivi. Lõpptulemuse seisukohalt sama tähtis oli seitsmes geim seisul 4:2, kus eestlanna päästis neli vastase murdepalli ja tüüris seti võiduka lõpuni. Otsustavas setis võitis Kontaveit seisult 2:2 neli geimi järjest ja võit oligi käes. Kuu aja pärast 38aastaseks saav Williams püsib endiselt maailma esikümnes (8.), Kontaveit asub praegu 29. kohal.