PROOVIME JÄRELE: kui mugav on kasutada Starshipi pakiroboti teenust ja palju see maksab?

Kristjan Väli, 4. detsember 2018

Kuidas kasutada esmaspäevast kojuvedu teostava Starshipi pakiroboti teenust, palju see maksab ning kellele see mõeldud on?

Viimased paar aastat on Tallinnas ringi vuranud Starshipi pakirobotid, mis on jäänud paljudele linlastele silma futuristliku välimuse, kuue ratta ja vahvalt vilkuva antenni poolest.

Kui veel hiljaaegu väikeseid roboteid omapead seiklema ei lastud ja inimene nii-öelda turvas, siis aegamisi on need imemasinad linnapildi selgeks õppinud ning on viimaks valmis täiesti iseseisvalt Tallinna tänavatel liikuma. Tõsi küll – praegu saab pakirobotiga kaupa koju tellida ainult Mustamäe linnaosa elanik. Ja toitu on võimalik tellida vaid Kadaka Selverist.

Selleks, et teenust kasutada, tuleb telefonile tõmmata Starship Delivery mobiilirakendus. Äpp on olemas nii Androidi kui ka Apple-i telefonile ja on oma kontseptsioonilt väga lihtne: mobiilirakendus laseb sul valida, kas sa tahad tellida koju toidukaupa või soovid sa välja saata pakki.

Kui soovid sugulastele näiteks jõulukinke saata, siis tuleb sul esimese asjana tellida robot koju ja pista talle pakk sisse. Siis transpordib pakirobot selle omakorda kullerifirma kätte.

Mina aga täna pakki ei saada, vaid tahan süüa tellida. Ja ikka selleks, et näha, kui mugav see moodne ja kauaoodatud teenus ikkagi on. Kohe esimene probleem on see, et ma elan küll Mustamäel, ent robotile mitte sobival tänaval. Seetõttu pean roboti tellima kodust mõneminutilise jalutuskäigu kaugusele. Aga ei ole hullu, värske õhk kulub marjaks ära ja loodetavasti on tulevikus ka minu kodu roboti jaoks sobivas kohas.

Suurt tellimust ma tegema ei hakka ning piirdun paari väiksema asjaga. Tellin karbitäie kanamune ja kilo mandariine. Arve ühtekokku 6 eurot ja 17 senti, millest transpordikulu on poolteist eurot. Tundub üsnagi mõistlik.

Kui kaup tellitud, tuleb munade ja mandariinide eest ka maksta. Äpp küsib su krediitkaardi andmeid. Sularahas loomulikult arveldada ei saa. 

Ja ongi olemas. Planeeritav kohaletoimetamise ajaks näitab rakendus 42 minutit, mis on võrdlemisi kiire. 

Kui mobiilirakendus ütles, et tõenäoliselt on 42 minuti jooksul mu mandariinid ja munad kohal, siis ta väga palju isegi mööda ei pannud. 

TULEMAS: Starshipi robot sõidab võrdlemisi aeglaselt, et mitte häirida kõnniteel liikuvaid inimesi. (Martin Ahven)

Robot pargib ennast ilusti maja ette ära, misjärel pean mina Starshipi äpis kinnitama, et masin on minu juures. Seejärel teatab mahe naishääl, et võin avada pakiroboti ja oma toidu võtta. Nii lihtne või raske see ongi.

Starshipi pakirobot sai oma ülesannetega üllatavalt hästi hakkama ja hilines vaid viisteist minutit. Selle saab andeks anda juba seetõttu, et masinal oli ikkagi esimene tööpäev.

Starshipi pakirobotil on palju puudusi, misõttu ei hakka see veel niipea asendama ühtegi lihast ja luust kullerit. Alustades sellest, et tellida ei saa mitte kogu e-Selveri sortimenti, vaid väikest osa sellest. Ja pakirobot töötab praegu ainult Mustamäel, mistõttu ei saa ülejäänud eestlased seda isegi proovida. Starshipi pakiroboti probleem on veel see, et see on väga väike. Külmkapitäit toitu pole selle väikese robotiga kuidagi võimalik tellida. 

Pakiroboti pluss on kindlasti hind: poolteist eurot on mõistlik summa kulleriteenuse eest.

VÄIKE: Pakiroboti sisse külmkapitäit toitu ei mahu. (Martin Ahven)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?