Hiigelveised hämmastavad kogu maailma

Tõnis Erilaid, 4. detsember 2018

Esmalt ilmusid videod ja fotod üle 190 sentimeetri kõrgusest ja kaalult Toyota Corollaga võistlevast Knickersist (pildil) kõrgumas lehmakarja kohal Lääne-Austraalias Lake Prestonis Geoff Pearsoni farmis. Knickers pole muidugi lehm, vaid friisi tõugu nuumhärg, ja tema erakordne, kuigi mitte päris tavatu suurus on seletatav vanusega. Nuumhärjad saadetakse tapamajja, kui nad saavad nelja-aastaseks, kirjutab The Verge, aga Knickers on juba seitsmene ja ei mahu enam lihatööstuse masinaisse.

Knickers. (AP/Scanpix)

Vaevalt oli lõppenud sensatsioon Knickersi ümber, kui tuli uus.

Sotsiaalmeediat täitsid fotod läinud sajandi kuuekümnendatel aastatel Belgias aretatud „topeltmusklitega“ pullitõust Belgian Blue e belgia sinine (pildil). Musklid hakkavad neil erakordset mõõtu võtma juba 4–6 elunädalal, sest nende geenis pole müostatiini (valk, mis peatab musklite arenemise enne, kui need ülemääraseks muutuvad). Kirjelduse juurde käis märkus, et hirmuäratavast välimusest hoolimata pidid seda tõugu pullid olema palju heasüdamlikumad kui nende vähema raamistikuga suguvennad.

Belgian Blue (Youtube)

Loomakaitsjad on aga kindlad, et Belgian Blue tõugu loomi kasvatatakse hiiglasteks pettusega. Neile söödetavat hormoone ja steroide, et liha eest rohkem raha saaks.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?