Mis on EkspressKonto?

EkspressKonto on ühtne autentimisviis, mis võimaldab sul näha oma tellimusi ning sisse logida Eesti Päevalehe, Eesti Ekspressi ja Maalehe digilehtedesse, veebiportaalidesse, mobiililehtedele ning Delfi, Zave’i ja Õhtulehe portaali. Registreerudes ühe nimetatud keskkonna kasutajaks, võid samade kasutajatunnuste abil kasutada ka kõiki teisi loetletud keskkondi.

Mida registreerumine mulle annab?

EkspressKonto abil saad samade kasutajatunnustega mugavalt ligi mitmetele teenustele ja keskkondadele (Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Maalehe digilehed, veebiportaalid ja mobiililehed; Delfi, Zave’i ja Õhtulehe portaalid ning mobiililehed).

Milliseid keskkondi ja teenuseid saan EkspressKonto abil kasutada ning kuidas nendega liituda?

EkspressKonto abil võid kasutada järgmisi keskkondi: Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Maaleht, Delfi, Zave ja Õhtuleht. Teenustega võib liituda vastavate teenuste lehtedel.

Kuidas saan siduda oma Google’i, Facebooki, Twitteri või Yahoo konto EkspressKontoga ning mida see mulle annab?

Sidudes oma EkspressKonto olemasoleva Google’i, Facebooki, Yahoo või Twitteri kontoga, saad edaspidi eri veebikeskkondade ja -teenuste kasutamiseks sisse logida vastavate kasutajatunnustega.

Kas oma kasutajanime ja parooli võib edasi anda?

Kui oled loonud konto, siis oma kasutajanime ja parooli teistele anda ei tohi. Konto loomisel nõustud väljaandja tingimustega, mille järgi pole salasõna jagamine lubatud.

Mida teha, kui olen unustanud oma salasõna või kasutajanime?

Parooli taastamiseks täida spetsiaalne vorm, mille leiad siit!

Kuidas sulgeda oma EkspressKonto kontot?

Konto sulgemiseks vajuta siia.

PABERLEHE TELLIJA

Kas Õhtulehe digilehte saab lugeda ka välismaal?

Jah, lehte saab lugeda igal pool, kus on internetiühendus. Lehte saad lugeda digilehena, veebist või mobiilist või tahvelarvutist.

Kas lugemise lõppedes peab süsteemist alati välja logima?

Kui kasutad avalikku arvutit, mida võib Sinu järel kasutada võõras inimene, pead kindlasti end pärast lugemise lõppemist välja logima. Turvalisuse huvides tasuks kustutada ka internetilehitsejast küpsised (cookies) – vajadusel küsi abi arvuti administraatorilt. Isikliku arvuti kasutamisel ei ole väljalogimine vajalik.

MIS ON DIGITELLIMUS?

Mis on digitellimus?

Õhtulehe digitellimus on lehe rahaline tellimus, millega saad tellitud lehe sisu tarbida kõikides digitaalsetes kanalites: tavaarvutis, tahvelarvutis ja mobiilis. Digitellimuse saad vormistada otsekorraldusega või erinevate tellimisperioodide kaupa. Vaata hinnakirja aadressilt https://pood.ohtulehtkirjastus.ee/products/ohtulehe-digileht.

LUGEMISVÕIMALUSED

Lugemine digilehest

Digileht on uuenduslik digitaalne ajaleht, mis on mõeldud lugemiseks tava- ja tahvelarvutis ning mobiiltelefonis. Digileht pakub lugejale igat lehenumbrit ühtse väljaandena, mis ilmub lehe ilmumise päeval hiljemalt kell 6 hommikul ja mille sisu päeva jooksul ei muudeta.
Õhtulehe digileht sisaldab ajalehe valitud täismahus artikleid presenteerituna eksklusiivsel moel. Nii naudid täiesti uutmoodi lugemiselamust.

Kuidas kasutada digilehte?

Kui kasutad Apple iPad’i või iPhone, võta lahti App Store ning laadi alla Õhtulehe digilehe rakendus.
Kui kasutad Androidi operatsioonisüsteemiga tahvelarvutit või mobiili, võta lahti Google Play ning laadi alla Õhtulehe digilehe rakendus.
Tavaarvutist saad digilehe lugemist alustada aadressil digileht.ohtuleht.ee.
Internetiühenduseta digilehe lugemine pole võimalik.

Lugemine mobiilis

Õhtulehte saab täismahus lugeda mobiili kaudu. Mobiiliversioon on mõeldud uudistest kiire ülevaate saamiseks kõikjal, kus Sa ka ei viibiks. Mobiilis täismahus artiklite lugemiseks logi oma Ekspresskontole sisse tasulise artikli lõpust.

Kuidas mobiilis lugeda?

Mobiiliversiooni saad siseneda aadressilt m.ohtuleht.ee.

Lugemine veebis

Õhtulehe artikleid saab täismahus lugeda ka veebi kaudu. Lugemisõiguse annab digilehe tellimus või paberlehe tellimusega kaasnev digilehtede lugemisõigus.

Kuidas veebis lugeda?

Lugemiseks logi oma Ekspresskonto paroolidega sisse www.ohtuleht.ee veebi ülemisel punasel ribal oleva „logi sisse“- tekstilingi kaudu. Konto puudumisel suunatakse Sind Ekspresskonto lehele, kus saad teha omale uue konto üleval ribal oleva „LOO KONTO“ nupu kaudu.
Sisse saad logida ka Sulle huvipakkuva artikli lõpust.

SEADMED & KASUTUSJUHENDID

Millistest seadmetest pääseb digilehte lugema?

1. Digilehe lugemine tavaarvutis. Selleks piisab tavalisest laua- või sülearvutist, mille operatsioonisüsteem on näiteks Windows, Mac OS või ka Linux. Tähtis on kasutada ajakohast internetilehitsejat.
2. Digilehe lugemine tahvelarvutis. Sobivad kõik tahvelarvutid, millega on võimalik internetti kasutada.
3. Ajalehtede lugemine telefonis. Lehti saab telefonis lugeda läbi veebilehitseja, lugemiseks sobivad kõik telefonimudelid, millega on võimalik internetti kasutada.

Kuidas digilehte tahvelarvutis lugema hakatakse?

iPhone või iPadiga lae alla digilehe rakendus.
Android telefoni või tahvelarvutiga lae alla digilehe rakendus.

Miks on rakendus (äpp) nii aeglane?

Selleks võib olla mitu põhjust. Kui tahvelarvuti mälu hakkab täis saama (näiteks on 16 GB mahuga tahvelarvutis vaba ruumi ainult 0,1 GB), on rakendust pea võimatu kasutada. Tee ruumi juurde. Kui loed lehte ja laadid alla uut numbrit samal ajal, võib rakendus olla aeglane. Tõenäoliselt ilmneb see just siis, kui hakkad digilehes suuremahulisi videoid vaatama.

Kuidas uuendada tahvelarvuti tarkvara?

Tarkvara uuendamiseks tuleb see ühendada arvutiga või leida vastav võimalus tahvelarvuti sätete menüüst. Täpne juhis sõltub tahvelarvuti mudelist ja seda oskab anda kohalik edasimüüja.

Kuidas saan rakendust kustutada?

Apple iPadis rakenduse kustutamiseks hoia näppu mõni hetk rakenduse ikoonil. Kui ikoon hakkab võbelema ja selle nurka tekib rist, vajuta ristile. Sellega saad kustutada kogu rakenduse. Üksikute lehtede kustutamiseks ava rakendus, vaata oma allalaaditud lehti (arhiivivaates või „Minu lehtede” all), hoia näppu lehenumbri peal kuni nurka tekib rist. Vajutades ristile, saad lehenumbri kustutada.
Androidi tahvelarvutis tuleb avada jaotus „Apps”. Hoia rakenduse ikoonil näppu peal, kuni saad seda lohistada. Lohista see üles paremale nurka alale „Uninstall” – nii saad rakenduse kustutada. Lehenumbrite kustutamiseks Androidi rakenduses mine „Minu lehtede” alajaotusesse, hoia näppu lehenumbri kaanel ja kinnita kustutamine.

TELLIMINE JA HINNAD

Kuidas saab vormistada digitellimust?

Tellimust saad vormistada aadressil https://pood.ohtulehtkirjastus.ee/products/ohtulehe-digileht ja see kehtib kõikides seadmetes. Kui ostad veebist Õhtulehe lugemisõiguse, saad digilehte lugeda nii veebis kui ka tahvelarvutis Õhtulehe rakenduses.

Kuidas saab veebis digipaketi tellimuse eest tasuda?

Kui ostad digipaketi lugemisõiguse veebis, saad selle eest maksta nii pangalingi (Swedbank, SEB pank), krediitkaardi (Visa, Mastercard), kui ka mobiilimakse kaudu.

Kas juba tasutud digipaketi tellimust on võimalik peatada?

Ei ole.

Kui tellin digilehe, kas saan endale ka paberlehe?

Ei.

ABI JA INFO

Mida teha, kui unustad parooli?

Parooli vahetamiseks vajuta siia.

Kuidas saab anda tagasisidet?

Võta ühendust meie klienditeenindusega meili teel klienditugi@ohtuleht.ee või helista +372 614 4133

Kuidas isikuandmeid töödeldakse?

Isikuandmete töötlemise põhimõtted leiad aadressilt www.ohtuleht.ee/abi/tingimused.

Kust leida kasutustingimused?

Kasutustingimused leiad aadressilt www.ohtuleht.ee/abi/tingimused.