SOOME PIDUTSEB! Noore staari Markkaneni supermäng tõi Hundikarjale teisel lisaajal võidu Poola üle

Toimetas Ats Kuldkepp, 4. september 2017

Soome meedia arutas vähem kui ööpäeva jooksul lakkamatult, kui tõsine on nende korvpalli suurlootuse Lauri Markkaneni tervisehäda. Eile Sloveenia vastu jalga vigastanud ääre- ja keskmängija hübriid oli pühapäeva õhtul taas rivis ja tõi Poola vastu 27 punkti, sellest enam kui pooled neljanda veerandaja lõpus ja kahel (!) lisaajal. Soomele seega magus 90:87 võit ja kaheksandikfinaali suunas astuti suur samm.

Normaalaja lõpus olid soomlased tagaajaja rollis, poolteist minutit enne lõppu oli kaotusseis lausa 57:66. Siis usaldati pall Markkanenile, kes sopsas kolm vabaviset ning tema vaheltlõige ja pealtpanek tõid Hartwall Arenale seisu 66:66 ja lisaaja.