ITA EVER 90 | Ivo Uukkivi: Ita vaatas mind ja sõnas madala karuse häälega: „Tõmmake uttu siit!“

Helina Piip, 5. aprill 2021

1. aprillil tähistab Eesti teatri grand old lady – Ita Ever oma 90. sünnipäeva! Naisteleht kogus juubilari õnnitlemiseks kokku ta kolleegidelt sületäie lõbusaid, vürtsikaid ja liigutavaid lugusid.

Ivo Uukkivi meenutab lugu, kui oli lavakooli lõpetamas ja saanud kutse tulla draamateatrisse näitlejaks. «Tahtsin seal siis kõik etendused ära vaadata. Sel päeval oli menuk «Piparkoogileedi» Ita Everiga peaosas. Sinna oli võimatu pileteid saada. Panin ülikonna selga ja seadsin sammud teatrisse, jäädes lootma heale õnnele. Teatri administraator lubas ikka vahel tudengeid etendusi vaatama ja lasi mu ilma piletita sisse, öeldes, et minge näitlejate looži,» jutustab ta.

«Kuna ma maja hästi ei tundnud, ekslesin ka koridoris, kus publik ei käi. Publikuteenindajad märkasid kahtlast tüüpi ja hüüdsid: «Noormees, kuhu te lähete, kas teil pilet on?» Tegin, nagu ei kuuleks, kiirendasin sammu, sama tegid publikuteenindajad. Kuidas ma oleks seletanud, et mul polegi piletit, olen siin näitleja... varsti. Põgenesin pikkade sammudega, jõudsin looži ukseni ja vupsasin sisse… aga ei, see ei olnud loož. Sattusin lava kõrvale ja koperdasin pimeduses sülle Ita Everile, kes seal keskendus. Ita vaatas mind ja sõnas madala karuse häälega: «TÕMMAKE UTTU SIIT!» Öelduga vallandunud energia paiskas mu tagurpidi tagasi. Mõne aja pärast mängisin samas tükis üht kõrvaltegelast.» 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?