Kalev/Cramo alistas Ukraina klubi ning kindlustas alagrupis esikohta, Pärnu sai Hollandi meistrilt hävitava kaotuse

Mihkel Talivee, 20. oktoober 2022

Fiba Europe Cupi sarjas oli täna võidukas BC Kalev/Cramo, kes alistas Itaalias toimunud matšis tulemusega 83 : 74 Ukraina klubi Kiievi Budivelnõki. Pärnu Sadam jäi võõral väljakul alla skooriga 55 : 87 Hollandi meistriklubile Den Bosch Heroes.

Kalev jäi tasavägise avaveerandi alguses kaotusseisu, kuid võitis selle lõpuks 22 : 18. Teisel neljandikul oli Eesti klubi hädas palli korvi saamisega ning vastased tegid 12 : 4 vahespurdi, minnes 30 : 28 juhtima. Poolajapausile läksid eduseisus siiski vastu Kalevi mängijad – 35 : 33. Kolmanda veerandaja järel juhiti 55 : 49. Viimasel neljandikul jõudis Ukraina pealinnaklubi küll korra viigiseisuni, kuid ette pääseda neil ei õnnestunud ning võit läks seega Kalevile.