SPORTLASTE AINULAADNE AASTAKÄIK | Mart Soidro: suur osa spordilegendidest on sündinud 1954. aastal

Mart Soidro, literaat, 1. märts 2024

2024. aasta on Eesti spordile alanud vägagi edukalt. Jaanuaris võitis Marten Liiv Heerevenis toimunud kiiruisutamise Euroopa meistrivõistlustel 500 meetri distantsil hõbemedali. Samasuguse medali sai Kaunases ka iluuisutaja Aleksandr Selevko meeste üksiksõidus. Ainult seitse talisportlast on varem tiitlivõistlustelt medaleid võitnud: Ants Antson, Kaija Parve, Allar Levandi, Kristina Šmigun-Vähi, Andrus Veerpalu, Jaak Mae ja Kelly Sildaru.

Ja nagu sellest veel vähe oleks! Veebruaris saavutas meie naiste teatenaiskond Nove Mestos laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel neljanda koha ja alles see oli, kui meie korvpallikoondis võitis Euroopa valiksarjas nii Põhja-Makedooniat (74:69) kui ka Leedut (65:59). Oleme alagrupi liidrid, nagu korvpalliriigile kohane.