PEAVALU PRÜGI SORTIMISEGA | Pereisa nuriseb: „Miks peab tegema sada erinevat lepingut?“

Kristelle Michelson, 26. märts 2024

Pereisale tundub tüütu, et kohustusliku jäätmeveo pakkuja tühjendab küll olme- ja bioprügikastid, ent pakenditega ei tegele. Seega tuleb jahmerdada mitme firmaga ning pingsalt meeles pidada, milline prügikast tuleb seekord aia taha tõsta. Ettevalmistamisel oleva jäätmereformiga aga on loota muutusi.

Prügi sortimise nõuded lähevad aina rangemaks. Lõppude lõpuks saab ju õigesti talitades loodust säästa. Kuna sortimine pole igale inimesele veel sisse harjunud, korrutatakse ikka, miks võiks seda teha ja kuidas jäätmetega ümber käia. Süsteem on paraku inimestele üsna keeruliseks tehtud. Nimelt ei hõlma kohalike omavalitsuste korraldatud kohustuslik jäätmevedu sugugi kõiki soovitatud teenuseid. Mõni korjab olmeprügile lisaks eraldi biojäätmeid, ent mis saab pakenditest?

Pereisa Riho (49) on hämmingus, miks on sortimine aetud nii keeruliseks. Tema kodukandis Tartus on võitnud õiguse prügivedu korraldada Eesti Keskkonnateenused. „Tahtsime tellida nii biojäätmete kui ka pakendite äravedu, aga nad ütlesid, et pakendite oma ei paku, see tuleb võtta mujalt,“ seletab ta. „Huvitav, et ühte pakutakse ja teist mitte. Inimene peab möllama mitme firmaga.“

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?