TOOTSENI UUSAASTASOOV | Teeme pikad talvepühad! Või vähemalt olgu 31. detsember töövaba
Nüüd on nad siis möödas, jõulud ja aastavahetus. Läbi aegade on eestlastel – nagu ka teistel Põhjamaade rahvastel – olnud üheks tähtsamaks pühaks talvine pööripäev ja selle ning uue aasta vahele jääv aeg. Vanarahval oligi see üks pikk pühadeaeg, mis algas toomapäevaga 21. detsembril ja lõppes kolmekuningapäevaga 6. jaanuaril. Seda aega on hakatud nimetama talvepühadeks, reisibürood ja kaubandus teevad talvepühade sooduspakkumisi ja mida kõike veel.
Jõululaupäev ning jõulu esimene ja teine püha on nüüd juba ka riiklikud pühad. Aga pühadeaeg võiks olla ka jõulude ja uue aasta vaheline aeg, 27.-31. detsember. Needki võiksid olla tööst vabad päevad, talvepühad. Tunnistagem – sellel meie looduses nii troostitul ja hämaral ajal vajab inimene midagi head ja helget, vajab ka puhkust ja kosutust. Just sel ajal on inimene eriti vastuvõtlik haigustele ja stressile.
Elu on näidanud, et jõulude ja uue aasta vahelisele ajale jäävatel tööpäevadel tööviljakus langeb või muutubki pea olematuks. Paljud asutused-ettevõtted on juba ka praegu selle aja oma töötajatele priiks andnud. Enamikus ametiasutustest on elu sel ajal välja surnud või talveunes. Isegi Rahvusringhäälingu programm koosneb nendel päevadel põhiliselt kordussaadetest.