×
Arvamus | Repliik

Küsimus | Kus on kodumaised superstaarid?

6
Arvamustoimetus, 11. august 2017

Ivo Rull, kommunikatsiooniekspert: Kohalikul tasandil jagub meil piisavalt lauljaid, näitlejaid või sportlasi, kelle puhul klikijanune meedia kasutab ohjeldamatult epiteete „superstaar“, „megatäht“, „gigatäht“ vmt. Tõelisteks tähtedeks pean siiski neid, kes suudavad ka rahvusvaheliselt silma paista. Hetkel näiteks Arvo Pärt, Neeme Järvi, Tõnu Kaljuste, Ragnar Klavan, Anett Kontaveit, Kelly Sildaru, Ott Tänak.

Väikeses Eestis on staarikultust peaaegu võimatu tekitada, sest siin puudub selleks vajalik distants ning klassiühiskonnale iseloomulikud barjäärid. Pole eriti eliitrajoone, ülikalleid butiike või VIP-tsoone, kus oma staaristaatust kinnistada.

Väike meenutus. Nägin Urmas Otti tema telekarjääri tippaegadel vaid ühe korra toidupoes ning siis varjus ta tumedate päikeseprillide, ülestõmmatud jopekrae ja nokkmütsi abil. Ostukorvi kandis ilmselt tema õde ning telestaar üksnes näitas riiulite vahel tõtates käega, mida sinna poetada. Ott hoidis kiivalt imagot, mis lahutas tema limusiinide, šampanja ja glamuuriga puuderdatud illusoorset maailma tavalisest telepublikust. Muide, samas poes olen näinud ka õlleriiuli ees kaalutlevat Vaiko Eplikku, kes tundus seal olevat suht tavaline Rapla sell.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?