ŠOKK! Vytautas jalutas protesti märgiks väljakult minema, kinkides võidu Raplale

Toimetas Karl Juhkami, 1. november 2017

Korvpalli Balti liigas nägi täna kummalist vahejuhtumit, kui Prienai Vytautase mängijad treenerite nõudmisel kaks minutit enne lõppu 65:65 viigiseisul riietusruumi jalutasid ja nii Raplale loobumisvõidu andsid.Leedukad, kes on koduliigat alustanud kaheksa järjestikuse kaotusega, alustasid tänast kohtumist tuliselt. Avaveerandil tabati lausa seitse kaugviset ning esimesele vaheajale mindi nende 23:16 juhtimisel. Teisel veerandajal Rapla kosus ning poolajapausiks oli külaliste eduseis vähenenud kolme punkti peale (39:36). Teisel poolajal said raplakad eeskätt tänu leegionäride Nolan Cressleri ja Devonte Upsoni korvidele isegi juhtima, kuid viimasele veerandajale mindi ikkagi vastaste 52:51 eduseisul. Viimane veerand kulges võrdselt, kuid Vytautase mehed kasutasid väga osavalt ära minuti, kui Aivar Kuusmaa Upsoni pingile puhkama võttis. Ometi suutis Rapla kolm minutit enne lõppu tabloole viiginumbrid 65:65 tuua. Siis aga plahvatas pomm! Vytautase treener, kes juba kohtumise jooksul korduvalt õigusemõistjate tegevust kritiseeris, sai tehnilise ning üle keenud loots käskis kogu meeskonnal protesti märgiks riietusruumi jalutada. Segaduses pallurid kõndisid küll veidi aega platsi ääres ringi, kuid lõpuks allusid treeneri käskudele ning lahkusid väljakult. Mängu protokolli läks Vytautasele kirja niisiis loobumiskaotus ning 0 punkti, Raplale aga 20:0 võit.Tolleks hetkeks oli Eesti meeskonna resultatiivseim 24 punkti visanud Cressler, kuid loobumisvõidu tõttu selle mängu statistika arvesse ei lähe. Video juhtunust: