Tartu kaotas pronksiseeria avalahingu, kuid sõda on veel võidetav

Toimetas Karl Juhkami, 29. märts 2018

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidi kodusaalis Balti liiga pronksiseeria avavaatuses tunnistama Šiauliai 86:88 paremust.Priit Vene hoolealused alustasid kohtumist hästi, minnes kiirelt 7:3 juhtima ning esimesele mõtlemisajale läksid taaralinlased seitsmepunktilises (28:21) eduseisus.

Paraku nurjas kehv teine veerandaega kogu algedu. Teisel neljandikul viskas Tartu vaid tosin punkti ning poolteist minutit enne poolajapausi pääsesid külalised ka esmakordselt juhtima. Vaheajale mindi Šiauliai 46:40 eduseisul. Edasi kulges mäng võrdselt ning viimasele veerandaja eel oli leedulaste edu vaid neli punkti (65:61). Poolteist minutit enne lõppu viis Janar Taltsi kolmene kodusaalis pallinud tartlased 83:82 ette. Paraku suutsid vastased lõpu enda kasuks kallutada. Kaotusseisus 86:88 jäi (teoorias) mängu viimane rünnak Tartule, kuid kiiret korvi jahtinud Vytenis Cizauskas sai viskel kulbi. Lõuna-eestlaste õnneks Šiauliai meeste viimase sekundi kolmeseüritus ei tabanud ning nii sõidavadki tartlased järgmisel kolmapäeval peetavale kordusmängule kahepunktilises kaotusseisus. Tartu parimad oli täna 19 punkti toonud Tanel Sokk ning 18 silma kirja saanud Cizauskas. Šiauliai resultatiivseim oli Laurynas Birutis 22 punktiga. STATISTIKA.Balti liiga esimeses finaalmängus alistas Pieno zvaigzdes võõral väljakul Jurmala 98:80.