VÕIMAS! Žalgirise käima tõmmatud vurr oli Olympiakose jaoks liiast

Toimetas Karl Juhkami, 25. aprill 2018

Kaunase Žalgirist lahutab Euroliiga Final Four'ist veel vaid üks võit! Täna alistati koduväljakul Piraeuse Olympiakos 80:60, minnes kolme võiduni peetavat seeriat 2:1 juhtima. Kodu(jää)hallis - jäähalli viitest loe lähemalt seotud lugudest -, mänginud Žalgiris võitis avaveerandi 21:19. Teise veerandi keskel tegi Leedu klubi aga 13:0 vahespurdi ning kuigi vahepeal juhiti ka 17 punktiga, mindi poolajale 47:36 eduseisus. Kolmandal veerandajal tuli Olympiakos vahepeal seitsme punkti kaugusele, kuid viimase vaatuse alguseks oli Žalgirise oma edu suutnud suurendada juba 67:50 peale. Kui viimase veerandaja paari esimese minutiga Olympiakos vahet vähendada ei suutnud, oli kohtumine leedukate jaoks sisuliselt vormistamise küsimus ning lõpusireeni kõlades ilutsesid tablool Žalgirise 80:60 võidunumbrid. Võitjate resultatiivseim oli täna 18 punkti toonud Brandon Davies. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Paulius Jankunas (13 punkti), Kevin Pangos (12) ning Axel Toupane (10). Olympiakose resultatiivseim oli Vassilis Spanoulis 14 silmaga. Kolme võiduni mängitava seeria neljas mäng peetakse neljapäeval Kaunases.Teises teisipäeva õhtul peetud kohtumises alistas Vitoria Baskonia koduväljakul tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahce 88:83, vähendades kaotusseisu seerias 1:2'le. Baskonia eest tegi hiilgemängu Rodrigue Beaubois, kes tõi 21 punkti, Fenerbahce resultatiivseim oli Jan Vesely 17 punktiga. Žalgiris - Olympiakos tipphetked: