Must ja Tolmoff kaotasid mõlemad poolfinaali

Ville Arike, 23. november 2015

Raul Must ei leidnud Glasgow’ sulgpalliturniiri poolfinaalis Hans-Kristian Vittinghusi vastu õiget rütmi ning kaotas 11:21, 16:21. Samuti pidi Kati Tolmoff tunnistama Helsingis vastase paremust.

Taanlasest maailma 17. reket Vittinghus võitis esimese geimi kindlalt, kuid teises sai Must mängu sisse. Võrdne heitlus kestis seisuni 14:14, geimi lõpp kuulus peaaegu eksimatult jätkanud vastasele. Must saab Šotimaal peetud turniiri ikkagi kanda plusspoolele – ta mängis välja oma asetusest (5.) kõrgema koha, teenis maailma edetabelisse 3850 punkti, millega kerkib tuleval nädalal 47. kohalt 42ks, samuti tõuseb Rio de Janeiro olümpiamängude kvalifikatsiooniedetabelis lausa 16. kohale. Tolmoff oli veidi madalama kategooria turniiril Helsingis jõudnud samuti nelja parema sekka, kuid poolfinaalis ei käinud jaks indoneeslannast Febby Anggunist üle – 20:22, 19:21. Tolmoff teenis Soomest edetabelisse 1750 punkti, mis aitab sammukese kaasa Rio olümpia poole liikumisel.