7 VÕTIT | Kümnekesi lõpetanud Levadia ei olnud iirlastele suuremat sorti vastane

Siim Kera, Pärnu, 30. juuni 2017

Täna Pärnus toimunud Euroopa liiga avaringi kohtumises alistus Tallinna Levadia Iiri klubile Cork City 0:2. Tujutult mänginud pealinlaste poolt sai punase kaardi kamerunlane Tabi Manga. Korduskohtumine leiab aset nädala pärast. 1. Mis sai mängus otsustavaks?

Kahjuks pole siin teist variantigi – Kameruni keskkaitsja Tabi Manga 42. minutil teenitud teine kollane ehk punane kaart panid Levadia mängule (ning lootustele) otsustava põntsu. Niigi valusa rusikalöögi tugevust duubeldas tõik, et Cork City mängumees Garry Buckley lõi veale järgnenud karistuslöögist palli madalalt ja tugevalt Sergei Lepmetsa valvatud väravasse. Jääda kodus minuti jooksul kümnekesi ning 0:1 kaotusseisu – säärasest tapvast hoobist on euromängus üliraske taastuda.