VALEDE KÕRGE HIND: SAJAD MILJONID EUROD! Metsapoliitika põhitegijad väidavad musta valgeks: et Eesti mets vananeb ja seda tuleks palju raiuda

Priit Pärnapuu, 11. juuli 2022

Miks Eesti metsad süsihappegaasi sidumise asemel hoopis seda emiteerivad? Metsapoliitika põhitegijad – eesotsas äsja ametist priiks saanud ministriga – väidavad, et mets vananeb ja seda tuleks raiuda. Õhtuleht tõestab, et tegelikult mets hoopis nooreneb ning raiuda tuleks vähem. Muidu võib saada reaalsuseks risk, et tulevikus peab igal aastal ostma sadade miljonite eurode eest kvoote, sest kliimakohustused jäävad täitmata.

Miks Eesti metsad süsihappegaasi sidumise asemel hoopis seda emiteerivad? See omakorda tähendab, et kliimaeesmärgid jäävad täitmata ning tulevikus tuleb hakata ostma maksumaksja raha eest kvoote. „Metsad vananevad“ – sellist seletust pakkus toona veel keskkonnaministri rolli täitnud Erki Savisaar riigikogus. Sama seletust on pildunud vasakule ja paremale keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Meelis Seedre ja kliimamuutuste majanduslike mõjude ekspert Annela Anger-Kraavi.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?