Henri Drell: EMil peame näitama, et oleme teistest paremad ilma jonnimata ja karjumata

Hindrek Pärg, Rasmus Voolaid, 29. august 2022

Kuigi fännidele võis tunduda, et Eesti korvpallikoondise 68 : 76 kaotusmängus Soomele oli võtmehetkeks Henri Drelli kohtumisest eemaldamine kolmanda veerandi keskpaigal, siis Drell, Siim-Sander Vene ega peatreener Jukka Toijala ei tahtnud selle arvamusega nõustuda.

Drell tegi soomlaste vastu enda koondisesuve parima mängu ning oli vaieldamatult kõige väärtuslikum eestlane platsil. Kohtumist küll pingilt alustanud, aga teisel poolajal juba algrivistuses platsile jooksnud Drell torkas silma igal pool. Ta mängis kaitses väga isukalt ning tegi lisaks kolmele vaheltlõikele nii mõnigi kord soomlaste visked väga raskeks, võitles jõudsalt lauas ja rünnakul võttis vajadusel otsustavalt kaitsjad edukalt üks-ühele ette. Drelli energia ja mänguhimu olid ka paar põhjust, miks eestlased vähendasid kolmanda veerandi keskpaigaks avapoolaja 11 punktilise kaotusseisu minimaalseks.