Poolaja järel juhtinud Eesti sai lõpuks Soomelt kindla kaotuse. Toijala: väga karm, kuid meie noorele meeskonnale heaks kogemuseks

Mihkel Talivee, 15. november 2022

Eesti korvpallikoondis kaotas 2023. aasta MM-valikmängus võõrsil Soomele tulemusega 71 : 91.

Võõrustajad alustasid mängu 9 : 0 spurdiga ning kui avaveerandi lõpuni jäi pisut üle kahe minuti mängida, juhtisid nad 16 : 8. Eesti suutis seejärel end koguda, kümne minuti järel olid nad vähendanud kaotusseisu 16 : 21-le. Teist veerandaega alustas Soome taas hästi, visates seitse järjestikust punkti. Eesti suutis esimest korda viigistada, kui poolajapausini jäi 3.16 – Robert Valge tabas kaugviske. Pisut hiljem viis Kristian Kullamäe meie koondise juhtima, lõpuks võideti avapoolaeg 41 : 39.