KULDNE TRIO 50! „Naersime mõtte peale, et laulame laval „kuldsed poisid laulavad“ ja ise oleme seitsmekümnesed… Nüüd olen ma 76 ja kuldsed poisid ikka veel laulavad!“
1974. aasta 8. märts. Näitleja Lembit Mägedi on Pärnu rajooni kultuurimajja esinema kutsutud, ent ta ei saa minna. Kuid tal on hüva nõu kohe võtta ja nii räägibki ta ära kolleegid Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassovi. Seni koduteatris üles astunud duol on repertuaaris koguni kuus lugu, mida naistepäevapeol esitada. „Seal olid koos rajooni kolhooside ja sovhooside naised,“ on Vlassovil meeles. „Meie tegime pool tundi esinemist või natukene rohkem. Kohe hakkasime tellimusi saama, sealt see asi pihta hakkas. See oli nagu kingitus taevast.“
Tellimuste joa põhjuseks oli ilmselt tõik, et tolle aasta suvel hakati tähistama kolhooside moodustamise 25 aasta juubeleid. Nii tuligi duol lihtsalt märkmik näppu võtta ja see esinemisi täis kirjutada. „Seni tegime asju oma lõbuks, miks mitte siis ka teiste lõbuks,“ poetab Vlassov takkajärele. Enne marulist naistepäevaetteastet oli kahe sõbra menukaim esinemine olnud teatri nääripeol aastal 1969. „Esinesime Mihkliga kahekesi kahe kitarriga,“ on Vlassov oma elulooraamatus meenutanud. „Laulsime „dujet, dujet veterok“. Paar laulu oli veel. Ja mina tegin striptiisi. Puänt oli selles, et kui hilbud maas, avanes rinna peal kiri „Head uut aastat!““
Ent nüüd läks tõsiseks asjaks. Juba esimene esinemine oli päris karm. Lisaks teatrimeeste duole astus seal üles ka legendaarne raadioreporter Felix Leet, kes ärgitas näitlejaid mehiselt sööma-jooma. Kihutas tagant ka omaenda autojuhti, kes lõpuks oli võimetu rooli keerama. Tolle öö veetis duo koos Leedi sohvriga lavakardinate taga põõnates. Hommikul aga pidi Vlassov jõudma lasteetendust mängima. Jõudiski. Pärast tundis kaasa lastele, kes esimestes ridades istusid: „See võis ikka päris õudne olla.“